AKTUALITY
40. MWC – Cogne 7.6.2019
V ľavom stlpci nájdete odkaz na oficiálnu stránku 40. MWV v Cogne ( ITA) a krátky popis v záložke preteky.
Aktualizácia 1.4.2019
V záložke história sú aktualizované tabuľky po našej úspešnej účasti v Beitostolene.
39. MS Beitostolen – Nórsko 18.3.2019
V dňoch 6.3. – 14.3 2019 sa v nórskom Beitostolene konali 39. Majstrovstvá sveta veteránov. Zo Slovenska bolo na najväčšie veteránske podujatie prihlásených 23 pretekárov. Dvaja sa však pre nemoc pred odchodom nemohli na tejto udalosti predstaviť. Návrat na Slovensko bol pre našu výpravu najúspešnejší v celej našej histórii účastí na MS. Vybojovali sme po dve medaily z každého kovu.
Prvú zlatú medailu vyryžovala Martina Gabčíková

na 15 km klasicky v kategórii nad 40 rokov hneď v prvý deň súťaží 8.3.2019. Sklamanie na vyhlásení bolo iba to že organizátori nepripravili hymny, a tak si víťazi nemohli celkom vychutnať svoj úspech.

Na druhý deň 9.3. pokračovali súťaže pretekmi vo voľnej technike. Aj keď sme aj tu dúfali v nejaký kov, najlepším umiestnením bolo 6. miesto Michala Jurča.
10.3. boli ráno preteky v klasike na 10 km a nečakané 3. miesto vybojoval Vladimír Staroň. Večer pri vyhlasovaní prežíval veľký emotívny zážitok, keď prvý krát na jeho výkon zhora dozerala sestra Hanka, a snáď mu odovzdávala silu na diaľku že bol z toho nakoniec bronz. V popoludňajších pretekoch na 10 km voľne sme tiež dúfali v zisk medaily, nakoniec 4. miesto M. Jurča bolo najlepším umiestnením.
Voľný deň pri nádhernom počasí sme využili na prechádzky po okolí, po množstve upravených tratí. Bol to deň keď zosta v izbe by bol hriech.
Po voľnom dni 12.3. pokračovali preteky štafetovými behmi. Štartovali 4 naše štafety a štafeta nad 40 rokov v zložení Ľuboslav Palguta, Michal Jurčo, Viliam Trizna s finišmanom Rišom Demetrom obsadila skvelú bronzovú pozíciu.
13.3. pokračovali súboje na trati v klasickej technike na dlhých tratiach. Po 24 hodinovom snežení a 50 cm nového prašanu bolo jasné že to bude na tratiach mäkké. Hlavne v stúpaniach tak aj bolo. Prinieslo to však pre našu výpravu dve strieborné pozície pre Martinu Gabčíkovú a Vladimíra Staroňa. Prvý krát sme mali dvoch zástupcov na bedni v jeden deň.
V záverečný deň súťaží 14.3. boli na programe 45 km a 30 km pre „skejtárov“. Sebavedomím a taktickým behom sa konečne k medaili prebojoval aj náš hlavný tromf na beitostolenských tratiach Michal Jurčo. Večer mu zahrali slovenskú hymnu na počesť jeho víťazstva. Zavŕšil tak najúspešnejšiu účasť od roku 2003 keď sme v Seefelde nastúpili prvý krát.

Výsledky všetkých pretekárov si môžete pozrieť na stránke
organizátora.
Samozrejme už teraz pracujeme nad našou účasťou v talianskom Cogne 2020, ktoré sa nachádza v národnom parku Grand Paradiso. Nadviažeme na tohtoročné úspechy, ak áno kto to bude? No ale však to môžeš byť aj ty.
Na záver sa chcem poďakovať všetkým účastníkom tohoto zájazdu, sponzorom, ako aj pilotom nášho autobusu Jankovi Lacovi, Miškovi Jurčovi, ktorí nás dokonca zaviezli na slávny Holmenkollen a v telke pri sledovaní biatlonových prenosov si môžeme hovoriť, veď aj tu sme bežali.

VI.SP – Látky – Mláky – výsledky 18.3.2019
Pre nedostatok času pred odchodom do Beitostolenu, dávam odkaz na výsledky zo VI. kola, ktoré sa uskutočnili 3.3.2018
až teraz. Ďakujeme organizátorom za odvedenú prácu. Zdá sa že formu na Beitostolen sme naladili dobre.

VI. SP – Látky – Mláky – zmena 28.2.2019 08:00
Nakoľko snehové podmienky na tratiach v stredisku Látky – Mláky nie sú ideálne, rozhodli organizátori že preteky sa uskutočnia
voľnou technikou.

VI. SP – Látky – Mláky 25.2.2019
V nedeľu 3.2.2019 sa rozlúčime posledným kolom Slovenského pohára v behu na lyžiach. Preteky organizuje LK SKI TEAM JASE Látky. Rozpis pretekov uverejnený na stránke SLA je k nahliadnutiu
tu.

V.SP – B. Bystrica – Králiky – výsledky 25.2.2019
Výsledky V. kola Slovenského pohára, ktoré sa konali včera 24.2.2019, si môžete nájsť pod nasledujúcim
odkazom. Ďakujeme organizátorom za odvedenú prácu. Trate, stopy aj guľáš boli výborné. Škoda len menšiemu záujmu pretekárov.

V.SP – B. Bystrica – Králiky – štartovka 15.2.2019 17:40
Štartovná listina zajtrajšieho V. kola SP nájdete pod týmto
odkazom. Štartujeme teda o 14:15 hod.

V. SP – B. Bystrica – Králiky 18.2.2019
Predposlednými pretekmi pokračuje v nedeľu 24.2.2019 Slovenský pohár. Preteky sa uskutočnia klasickou technikou. Organizátor ŠKP Banská Bystrica vydal nasledujúci
rozpis pretekov.

II. M SR Levoča – výsledky 18.2.2019
Výsledky II. M SR, ktoré sa konali včera 17.2.2019, si môžete prečítať pod
odkazom, ktorý vás naviguje na stránku SLA.

Chcem sa ospravedlniť za nezrovnalosť s rozpisom pretekov a “ Súťažným poriadkom BÚ“, kde je uvedené že sa jedná o II. M SR, ktoré sa včera aj uskutočnili. Dúfam, že sa nám podarí odovzdať medaily M SR do rúk ocenených pretekárov. Preteky sa samozrejme do vyhodnotenia dotácie SLA zaraďujú ako M SR za ktorý im prináleží viac bodov ako za Slovenský pohár. Ďakujeme organizátorom za výborne pripravené preteky, trate, ako aj slnečný bonus.

II. M SR – Levoča – Krúžok ( zmena ) 15.2.2019 22:00
Súťažný výbor dnes rozhodol, že štarty veteránov 17.2.2018 sa posúvajú na 13:00 hod.

II. M SR – Levoča – Krúžok 7.2.2019
17. 2. sa môžeme druhý krát počas tejto sezóny popreháňať na tratiach v stredisku Krúžok. Uskutočnia sa II. M SR pre veteránov. Môžete si
prečítať
rozpis pretekov uverejnený na stránke SLA. Trate sú pekné, dúfam že aj konkurencia bude veľká a zažijeme pekný športový deň.

Bežecká rozlúčka s „Hankou“ 30.1.2019

Pri príležitosti bežeckých pretekov v rodnej obci Závažná Poruba sa uskutoční v sobotu aj spomienka a bežecká rozlúčka s “ Hankou „. Odkaz na web stránku
Závažnej Poruby, kde nájdete ďalšie informácie.

Dobré snehové podmienky môžete využiť aj na kvalitný tréning.

Oznámenie 25.1.2019


Vážení športoví priatelia, lyžiari, s hlbokým zármutkom vám oznamujem, že dňa 24.1.2018 nás vo veku 70 rokov opustila držiteľka jednej striebornej a štyroch bronzových medailí z Majstrovstiev sveta veteránov Hanka Staroňová.
Posledná rozlúčka so zosnulou bude 27.1.2018 t.j. v nedeľu v dome smútku v Závažnej Porube o 15:00 hod. Tí, ktorí stu ju poznali venujte jej tichú spomienku.

3. kolo SP – Gerlachov- výsledky 19.1.2019
Pekná večerná atmosféra s mesiacom na oblohe a mrazom ktorý spôsoboval niektorým aj bolesť, vykúzlil pri samotnom meraní síl tieto
výsledky.

Ďakujeme organizátorom za výborne pripravené preteky, ako aj za to, že vydržali s nami mrznúť až do konca.

3. kolo SP – Gerlachov 18.1.2019 21:00
Podľa informácie od spracovateľa prihlásených pretekárov, pravdepodobný štart veteránov bude okolo 19:45. Príďte si zapretekať pri osvetlení, ktoré bude svietiť len pre vás. Nemusíte mať čelovky.
3. kolo SP – Gerlachov 18.1.2019
Žiaľ, štart veteránov v skoršom čase sa nemôže uskutočniť z dôvodu nedostatočného počtu organizátorov, ktorí by sa mohli podieľať na organizácii pretekov.
3. kolo SP – Gerlachov a verejné preteky “ Štrbské bežky“ 15.1.2019
19. 1. sa na Štrbskom Plese uskutoční 3. kolo SP.
Rozpis
pretekov uverejnený na stránke SLA. Momentálne sme organizátorom navrhli skorší štart veteránov, t.j. pred večernými pretekmi. O prípadnej zmene budete informovaní.

V nedeľu 20.1. sa uskutoční 6. ročník
Štrbských bežiek.
O podujatí si môžete prečítať v predchádzajúcom odkaze.
1. M SR – Skalka- výsledky 15.1.2019
Ak ste si ešte neprelistovali výsledky 1. M SR, ktoré organizoval MKL Kremnica kliknite na tento
odkaz.

Ďakujeme organizátorom a počasiu, že nám umožnilo predviesť svoje schopnosti.

1. M SR – Kremnica – Skalka 5.1.2019
O tom, že začíname sezónu v rýchlom tempe, dokazuje odkaz na
rozpis
pretekov 1. M SR, ktoré sa uskutočnia 13.1.2019 v lyžiarskom stredisku Skalka. Všetci ste srdečne vítaní.

1. kolo SP – Levoča – LS Krúžok- výsledky 5.1.2019
Výsledky dnešných pretekov 1. kola SP si prečítate po kliknutí na tento
odkaz.

Ďakujeme organizátorom z ŠKP Levoča za výborne zorganizované preteky. Taktiež pretekárom ktorí aj za obmedzených podmienok na prípravu, využili tieto preteky na zistenie svojej výkonnosti v hojnom počte.

1. kolo SP – Levoča 28.12.2018
A je to tu zas. 5.1.2019 nám začína sezóna prvými pretekmi. V rozpise pretekov ktoré sú uvedené na stránke
SLA, si môžete pozriet program pretekov. Príďte si vyskúšať svoju kondíciu po sviatkoch hojnosti.

Kalendár 28.11.2018
S prvými, a dúfajme aj trvalými vločkami snehu aspoň na horách, sa v záložke preteky môžete oboznámiť
s kalendárom pretekov na nadchádzajúcu sezónu. Veľa chuti do prípravy!
História 4.9.2018
V záložke história nájdete odkazy na tabuľky, ktoré obsahujú náš prierez účastí a získané medaile na MWC od roku 2003. Kto pribudne v Beitostolene?
39. MWC – Beitostolen 24.7.2018
V záložke preteky nájdete stručný opis nórskeho zimného strediska Beitostolen kde sa začiatkom marca uskutoční 39. MWC.
Taktiež sú tam motivačné fotky asi ako je tam v zime. Do 10. septembra mi oznámte, či od 6. – 15.3.2019 môžem počítať s vašou účasťou.
Údaje sú v kontaktoch. Taktiež na ľavej strane je odkaz na stránku organizátora, kde nie je zatiaľ veľa informácií, ale je tam program. Ďalšie informácie budú dopĺňať postupne.

Slovenský pohár 13.4.2018
V záložke výsledky nájdete vyhodnotenie SP. Pripomienky môžete poslať mailom na adresu v kontaktoch.

II. MSR Štrbské Pleso – výsledky 25.3.2018
Dnes sa uzatvorila tohtoročná súťažná sezóna. Toto finále nemohlo mať snáď ani lepšiu kulisu. Nádherné tatranské končiare a slniečko, ktoré nám ale nanarobilo nejaké veľké problémy s mazaním lyží, skôr pohladilo naše tváre, a sfarbilo ich do hneda, a či vari do červena? Stálo to ale zato. Úprava tratí aj po predošlých súťažiach žiakov a dospelých vydržala takmer bez ujmy, a aj turisti mali k nám úctu a nemuseli sme uhýbať zo stôp. Vďaka organizátorom z LO ŠK Štrba a Frenkymu s Ivicou, za prácu ktorú vykonávajú v prospech nás lyžiarov. Môžete sa oboznámiť aj s
výsledkami, ktoré sme dnes dosiahli. Dovidenia v nasledujúcej sezóne a hlavne v dobrom zdraví.

II. MSR – Štrbské Pleso – štartovná listina 24.3.2018 19:20
Začiatky zajtrajších štartov II. Majstrovstiev Slovenskej republiky si môžete pozrieť v
štartovnej listine.
Štarty začínajú od 14:00 hod. Trate budú pre veteránov otvorené od 13:00 hod.
Prosím dodržujte tento časový údaj! Dovtedy prebiehajú na tratiach preteky dospelých a dorastu. Ďakujem.
Štrba – II. MSR a VII. kolo SP 14.3.2018
Pôvodne plánovaný termín II. MSR, ktoré sa mali uskutočniť 24.3.2018 je zmenený na 25.3.2018. Viac nájdete v
rozpise pretekov na stránke SLA.

Martin – Verejné preteky 5.3.2018
Poriadatelia z klubu ŠKP Martin pipravujú lyžiarske preteky, ktoré sa uskutočnia 17.3.2018. Informácie o pretekoch nájdete v
rozpise pretekov na stránke SLA.

V. kolo SP – Skalka 5.3.2018
V sobotu 10.3.2018 nám SP pokračuje pretekmi voľnou technikou v lyžiarskom stredisku Skalka. Rozpis pretekov nájdete na
stránke SLA.

IV. kolo SP – Látky – výsledky 25.2.2018
Na výborne upravených tratiach za pravého zimného a slnečného počasia využilo 42 pretekárov a pretekárok postaviť sa na štart IV. kola SP. Výsledky veteránskych kategórií, ktoré poriadali organizátori z klubu JASE Látky nájdete na stránke
SLA.

2 % z dane 16.2.2018
V záložkách vľavo pribudlo tlačivo na poukázanie 2 %. Údaje prijímateľa sú vyplnené. Tlačivo je možné zo strany darovateľa vyplniť aj prostredníctvom PC. Dopredu veľmi ďakujeme našim prispievateľom.

IV. kolo SP – Látky 16.2.2018
V ďalšom kole SP ktoré usporiadajú organizátori z klubu JASE Látky je oproti rozpisu pretekov, ktorý je uvedený na stránke
SLA zmena.

Preteky sa uskutočnia voľnou technikou.
Štrbské bežky 13.2.2018
Nakoľko ďalšie kolo SP, ktoré bolo plánované na 17.2.2018 sa neuskutoční, prijmite pozvánku na verejné preteky Štrbské bežky. Preteky sa uskutočnia 18.2.2018 na Štrbskom Plese. Viac informácií získate na stránke organizátorov zo
Štrby.

25.2.2018 pokračujeme ďalším kolom SP, ktoré organizuje klub JASE Látky. O spôsobe behu ešte nie je definitívne rozhodnuté.
III. SP – Levoča – LS Krúžok- výsledky 10.2.2018
Výsledky dnešných pretekov III. kola SP si prečítate po kliknutí na tento
odkaz.
Pochvalu od pretekárov pre organizátorov tlmočím týmto spôsobom. Perfektne upravené trate s príjemným veteránskym profilom si zaslúžia jedine pochvalu. Chýbalo už len to slnko a pohľad na Spišský hrad. Ale verím, že sa toho dožijeme v budúcich rokoch. Držím organizátorom prsty, aby sa im podarilo vybudovať stredisko podľa svojich predstáv.

III. SP – Levoča – LS Krúžok 9.2.2018 18:45
Štarty zajtrajších pretekov veteránov začínajú o 13:00 hod.

III. SP – Levoča 5.2.2018
Informácie o pretekoch ktoré usporiada ŠKP Levoča nájdete pod týmto
odkazom.
Zdá sa že aj prognóza počasia ktorá je priaznivá, ako aj nové stredisko, ktoré pribudlo do zoznamu organizátorov pretekov, pritiahne na toto kolo SP čo najviac vyznávačov bežeckého športu. Pri dobrom počasí nebude chýbať ani pohľad na majestátny Spišský hrad.

38. MWC Minneapolis – správa 31.1.2018
V pondelok večer sa z Minneapolisu vrátila výprava deviatich slovenských veteránov z 38. MWC. Nakoľko pre nedostatok času a aklimatizačný problém sa nebudem veľa rozpisovať o našom účinkovaní na týchto veteránskych pretekoch, dávam do pozornosti odkaz na stránku
SLA,
kde si prečítate krátke správy o našich úspechoch. Správy boli dané 22. a 28.1.2018. Po kliknutí na nadpis sa vám správa otvorí. Na budúci týždeň pridám viac a taktiež info o ďalších pretekoch na Slovensku.

I. MSR – Skalka – výsledky 14.1.2018
Konečne aj túto zimu môžeme povedať, že sme si užili preteky za pravého zimného počasia. Ba veru, aj za nechty zachádzalo. Ale tak to v zime má byť. Dobrú atmosféru umocňovala aj celkom pekná účasť pretekárov. K informáciám o výsledkoch sa dostanete po kliknutí na tento
odkaz.
Ďakujeme organizátorom za pripravené trate a organizáciu pretekov, a vám pretekári za účasť.

I. MSR – Skalka – štartovná listina 13.1.2018 19:20
Začiatky zajtrajších štartov I. Majstrovstiev Slovenskej republiky si môžete pozrieť v
štartovnej listine.
Štarty od 13:30 hod. Prajem pekný zážitok.

I. MSR – Skalka – rozpis pretekov 9.1.2018
Verím že nám sneh na bežeckých stopách a štadióne Rudolfa Čillíka vydrží aj do nedeľňajších pretekov a tak vám ponúkam
rozpis pretekov,

ak by ste sa náhodou tohoto podujatia chceli zúčastniť.
I. SP – Králiky – výsledky 6.1.2018
Výsledky dnešného I. SP, ktoré usporiadal klub ŠKP Banská Bystrica, nájdete pod týmto odkazom na stránke
SLA.
Ďakujeme organizátorom a počasiu že nám dovolilo stretnúť sa, a ukázať ako sme pripravení na túto sezónu.

I. SP – Králiky – štartovná listina 5.1.2018 19:10
Začiatky zajtrajších štartov I. kola SP si môžete pozrieť v
štartovnej listine.

I. SP – Králiky 27.12.2017
Aj keď to von zatiaľ nevyzerá, hlavne v nižších polohách na nejaký trénig, za pár dní a to presne 6.1.2018 nám začína prvým kolom SP. Organizátorom je ŠKP Ban. Bystrica. Preteky sa uskutočnia na králickom štadióne a 2,5 km okruhu. Všetky informácie si máte možnosť pozrieť v
rozpise pretekov.

Verím, že sa počasie umúdri, a bude lyžiarsky prijateľnejšie nielen na horách, ale potešia sa aj všetci milovníci bežeckého lyžovania žijúci na Slovensku.
Kalendár 2018 13.11.2017
Dnes nám nasnežilo aj v nižších polohách, snáď sneh vydrží aj na nejaké skĺznutie na starostlivo ošetrených a uskladnených lyžiach. Lenže toho snehu asi nebude až toľko, preto radím, radšej najskôr vyťiahnuť „kameňáčky“. Pre motiváciu na ktoré preteky máte ladiť formu je v záložke preteky zverejnený kalendár pretekov na sezónu 2017/18.
Minneapolis 2018 9.6.2017
V pravom stĺpci je odkaz na oficiálnu stránku organizátora 38. MWC v americkom meste Minneapolis.
Preteky sa uskutočnia 18.1.- 27.1.2018. Kratší popis miesta sa nachádza v záložke preteky.
Záujemcovia ktorí majú záujem o štart na tomto podujatí, nech najneskôr do 10. júla potvrdia mailom alebo telefonicky svoj záujem. Je potrebné rezervovať letenky a hľadať ubytovanie.
Ďalšie pokyny o zálohe a platbách prídu neskôr.
Slovenský pohár 27.4.2017
V záložke výsledky nájdete neoficiálne vyhodnotenie SP. Po overení jednotlivých pretekárov v databáze registrácií, bude doplnená a aktualizovaná klubová príslušnosť.

II. M SR – Štrba – výsledky 26.3.2017
Výsledky II. MSR nájdete na stránke SLA pod týmto
odkazom.
Ďakujeme usporiadateľom za možnosť opäť zažiť pekné chvíle so svojimi lyžiarskymi priateľmi.
II. M SR – Štrba 21.3.2017
Rozpis II. MSR nájdete na stránke
SLA.

Príďte sa rozlúčiť poslednými pretekmi v tejto sezóne.
Klosters – záverečné preteky 12.3.2017

V piatkových pretekoch štafiet sa nám podarilo v kategórii nad štyridsať
rokov vybojovať
bronzovú medailu. Štafeta v zložení Miroslav Trnavský,
Dušan Augustiňák, Richard Demeter a Michal Jurčo zaostala za druhým
miestom, ktoré vybojovala štafeta Nemecka 16,1 sek. V pretekoch
dominovala štafeta Ruska. Nakoniec nám vyšiel taktický variant so
zaradením päťdesiatnikov Augustiňáka a Demetera do štafety v kategórii
nad 40 rokov. Dnes bežali ešte tri štafety, ktoré obsadili siedme
miesto v kategorii nad 50 rokov v zložení Bartko D., Rajniak, Vician,
Kollár. Nad 55 rokov obsadila štafeta v zložení Šiarnik P., Šiarnik
M., Babnič a Hrobák 8 miesto, a štafeta nad 65 rokov Staroň, Matejka,
Bartko V., Lupták tiež 8.miesto. Znovu nás čaká radostné
vyhlásenie výsledkov, aj s naším zastúpením na stupňoch pre víťazov.
Verím, že naše výsledky povzbudia nielen
bývalých reprezentantov, ale aj vyznávačov bežeckého lyžovania, k
budúcej účasti na takýchto pretekoch, ktoré budú v roku 2018 v
americkom Minneapolise, ale aj v roku 2019 v nórskom Beitostolene.

Vo štvrtok nad ránom sneženie a mokrý sneh, ktorý od rána kropili počas celého dňa
kvapky silného dažďa a nebezpečenstvo padania lavín, mali za následok skrátenie okruhov v pretekoch na dlhé trate klasickou technikou. Z našich výsledkov možno vyzdvihnúť
šieste miesta Daniela Bartka v kategórii nad 60, Vladimíra Bartka nad
70 a Jozefa Šteca nad 80 rokov. V kategórii nad 65 rokov obsadil
Vladimír Staroň ôsme a nad 40 rokov Miroslav Trnavský deviate miesto.
Bojovnosť treba oceniť nielen u dvanásteho Dušana Augustiňáka v
kategórii nad 50 rokov, ale všetkých, do nitky premočených a
premrznutých pretekárov.

Klosters – Jurčo strieborný 8.3.2017

Aj pri svojom treťom štarte tentoraz na 45 km voľnou technikou, dobehol Michal Jurčo na medailovej striebornej pozícii.
Nad jeho sily bol domáci reprezentant Reto Burgermeister, ktorý v roku 2010 ukončil svoju reprezentačnú kariéru.
Neskor robil šéftrénera ruským bežcom. Michal absolvoval za štyri dni 85 pretekových kilometrov, čo o jeden deň dlhšie
odpočívajúcemu Retovi stačilo na jasné víťazstvo. Michal sa sústredil na boj o striebornú medailu, čo sa aj podarilo
a tretieho Rusa Šurkova porazil o 1:02,5 min. Za pekného slnečného počasia na náročných tratiach sa Ingrid Hebíková
umiestnila na ôsmom a bojovný výkon Jána Tomahogha stačil na jedenáste a Richarda Demetera na konečné trináste miesto. Zajtra preteky pokračujú taktiež
na dlhých tratiach klasickou technikou a v piatok celé podujatie ukončia preteky štafiet.

Klosters – Jurčo opäť zlatý 6.3.2017
Jurčo opäť vo víťaznom ťažení. V dnešných popoludňajších pretekoch voľnou technikou na 10 km vybojoval Michal Jurčo druhú zlatú medailu.
Na druhého Lokhanova z Ruska mal náskok 12,6 sek a tretieho Taliana Vescoviho 13,5 sek. Július Lupták vybojoval zas výborné štvrté miesto, Ingrid Hebíková šieste a Vladimír Bartko deviate miesto.
V predpoludňajších pretekoch klasickou technikou sa v náročných podmienkach do prvej desiatky prebojovali ôsmy Vladimír Staroň, deviaty Ján Tomahogh a desiaty Daniel Bartko. Náš najstarší účastník 80 ročný Jožko Štec obsadil šieste miesto.
Program pokračuje 8.3. pretekmi na dlhé trate voľnou technikou, kde bude bojovať o cenný kov opäť Michal Jurčo.

Klosters – Jurčo zlatý 5.3.2016

Michal Jurčo prepisoval dnes na 37. neoficiálnych majstrovstvách sveta, ktoré prebiehajú od 3.3. do 11.3. vo švajčiarskom stredisku Klosters,
históriu slovenských veteránov v behu na lyžiach. V pretekoch na 30 km klasickou technikou v kategórii nad 40 rokov nenanašiel premožiteľa a vybojoval prvú zlatú
medailu v histórii účastí slovenských veteránov. Zvíťazil s náskokom 9,3 sek pred Kurilovom z Ruska a 11,9 sek pred Farethom z Norska. V kategórii nad 70 rokov
chýbalo Júliusovi Luptákovi 1,9 sek na bronz. Piate miesto obsadil v tejto kategórii Vladimír Bartko. Šieste miesto obsadila v kategórii nad 50 rokov Ingrid Hebíková
, siedme miesto v kategórii nad 65 rokov Vladimír Staroň v kategórii nad 80 rokov Jožko Štec ôsme a v kategórii nad 60 rokov Daniel Bartko deviate miesto. Zajtra ráno preteky pokračujú behmi na 10 km klasickou technikou a poobede voľnou technikou. Celkove je na preteky prihlásené podľa oficiálnych zdrojov 1202 pretekárov. Slovenská výprava má 25 pretekárov.

Klosters – info 24.2.2017
Dnes boli zverejnené štatovné listiny na všetky preteky 37. MWC. Nájdete ich ma stránke
MWC.
Tiež pripájam odkaz na dlhodobejšiu predpoveď
počasia
a na webkameru, krorá vpravo od pozdĺžnej strechy s plechovým komínom zobrazuje priestor
štartu.

VII.kolo SP Kojšovská hoľa – výsledky 11.2.2017
Výsledky ďalšieho kola Slov. pohára, ktoré sa uskutočnili 11. februára v lyžiarskom areáli Kojšovská hoľa, môžete nájsť na stránke
SLA.

MWC Klosters – zoznamy prihlásených 7.2.2017
Na stránke WMA si môžete prezrieť počty štartujúcich za jednotlivé štáty, štartujúcich v jednotlivých kategóriách, ako aj spôsoby behu v ktorých budú štartovať.
Medzi 1185 účastníkmi sa bude snažiť mať z pretekov dobrý pocit aj 25 pretekárov zo
Slovenska.

I.M SR a VI. kolo SP – B.Bystrica – výsledky 7.2.2017
Výsledky pretekov ktoré sa uskutočnili posledný víkend v lyžiarskom areali Králiky nájdete na stránke SLA
I.M SR a
VI.kolo SP.
Pretekári vo výsledkoch uvedení pod skratkou SRB sú pretekári Združenia veteránov SR BÚ, ktorí vždy štartujú pod skratkou klubu SVET!
VII.kolo SP – Košice – Kojšovská hoľa 6.2.2017
Pozývame vás na ďalšie kolo Slov. pohára, ktoré sa uskutoční 11. februára v lyžiarskom areáli Kojšovská hoľa. Rozpis pretekov a informácie nájdete na stránke
SLA.

I. MSR – B. Bystrica – info 3.2.2017
Štart pretekov veteránskych kategórií 4.2.2016 je o 13:15 hodine. Prezentácia a ešte možné prihlásenie sa na štart je od 10:00 do 12:00 hodiny v kancelárii pretekov na štadióne.
I. MSR a VI.kolo SP – B. Bystrica – Králiky 30.1.2017
Rozpis pretekov I. M SR a VI. kola Slov. pohára ktoré sa uskutočnia 4. a 5. februára v lyžiarskom areáli Králiky, nájdete na stránke
SLA.

IV. kolo SP – Látky – Mláky – výsledky 22.1.2017
Výsledky IV. kola Slov. pohára nájdete na stránke
SLA.
Ďakujeme organizátorom LK Ski Team JASE Látky za ich vynaložené úsilie pri príprave týchto pretekov. Verím že sme ich našou účasťou potešili.

IV. kolo SP – Látky – Mláky 16.1.2017
Informácie o IV. kole Slov. pohára nájdete v
rozpise pretekov. Predpokladané štarty
veteránskych kategórií 22.1.2016 o 13:00 hod. Spôsob behu voľný.

II. a III. kolo SP – Kremnica – výsledky 8.1.2017
Za slnečného ale mrazivého počasia sa na výborne upravených tratiach uskutočnili dve kolá SP. Veľká vďaka patrí organizátorom za výborne zvládnutý
časový harmonogram jednotlivých štartov a za poskytnutie haly Relax centra. Výsledky všetkých kategórií nájdete na stránke SLA
II. SP a
III. SP. O nasledujúcom IV. kole SP,
ktoré sa má uskutočniť 22. 1. 2017 v Látkach – Mlákach vás budeme informovať keď bude uverejnený rozpis pretekov.
II. a III. kolo SP – Kremnica – oznam 6.1.2017
Predpokladané štarty veteránskych kategórií budú zrejme okolo 14:00. Ak prídete skôr, bude otvorená hala v Relax centre.
Novšie informácie ohľadne pretekov nájdete na stránke
MKL Kremnica.
II. a III. kolo SP – Kremnica 2.1.2017
Verím, že ste správnou nohou vstúpili do roku 2017, lebo už 7. a 8. januára sa na Skalke uskutočnia dve kolá SP. Informácie nájdete v
rozpise pretekov.
I. SP – Gerlachov 30.12.2016
Na výborne upravených tratiach organizátormi z TJ Tatran Gerlachov, a hybnou silou Areálu bežeckého lyžovania SNOW Frenkym, za čo im patrí veľká pochvala, sme si dnes mohli zmerať svoju pripravenosť na túto sezónu. Výsledky nájdete na stránke
SLA. Body do Slov. pohára budú upravené, nakoľko vo výsledkovej listine sú aj pretekári z Poľska.

I. SP – Gerlachov 19.12.2016
Pod nasledujúcim
odkazom nájdete rozpis pretekov na
I. kolo SP, ktoré sa 30.12.2016 uskutoční na Štrbskom Plese. Nakoľko sa naše preteky uskutočnia až v popoludňajších hodinách, trať na tréning bude otvorená až o 13:00 hod.
Krásne sviatky vianočné, veselé cesty polnočné, pod stromčekom zdravia dar, pred Silvestrom pekný biely raj.
A v tom raji ľahký krok, potom šťastný celý nový rok!
Upozornenie 15.12.2016
Nakoľko od piatku 16.12.2016 sa na Štrbskom Plese uskutočnia preteky FIS, vydali usporiadateľa nasledujúce upozornenie, ktoré nájdete pod
odkazom.
Prihláška MWC 2017 14.12.2016
V záložke prihlášky je odkaz na vytlačenie alebo vyplnenie prihlašky na MWC 2017, ktorý sa uskutoční v Klosters začiatkom marca.
Záujemcovia však museli byť záväzne prihlásení na ubytovanie, viď informáciu uvedenú 10.8.2016.
Kalendár 2017 30.11.2016
Záložka preteky sú doplnené o kalendár pretekov na sezónu 2016/17. Aj keď podmienky na tréning sú zatiaľ len na Štrbskom Plese a Skalke,
verím že v najbližších dňoch sa situácia zlepší a budete môcť vytiahnuť svoje „ drievka“ na sneh. Verím že vám to prinesie pôžitok a radosť aj túto lyžiarsku sezónu.
Pozvánka 19.9.2016
Pozvánku na lesný beh lyžiarov do Závažnej Poruby nájdete pod
odkazom.
Joj, ale sme boli pekní.
Klosters 2017 10.8.2016
V pravom stĺpci je odkaz na oficiálnu stránku organizátora 37. MWC vo švajčiarskom Klosters.
Preteky sa uskutočnia 2.- 11. 3. 2017. Kratší popis miesta sa nachádza v záložke preteky.
Záujemcovia ktorí majú záujem o štart na tomto podujatí, nech najneskôr do konca augusta potvrdia mailom alebo telefonicky svoj záujem. Je potrebné rezervovať ubytovanie.
Ďalšie pokyny o zálohe a platbách prídu neskôr.
Poďakovanie 10.8.2016
Chcem sa týmto poďakovať prispievateľom, ktorí nám venovali
2% zo svojej dane. Veríme, že sa Vám odmeníme dobrými výsledkami v
nastávajúcej zimnej sezóne.
II. M SR – výsledky 13.3.2016
Výsledky všetkých kategórií II. MSR nájdete pod týmto
odkazom.

Ďakujem všetkým veteránom, ktorí sa počas tejto sezóny zúčastnili pretekov, aby našli motivaciu na prípravu do budúcej, dúfajme snehove lepšej zimy.
II. M SR – info 12.3.2016
Na včerajšej porade sa rozhodlo, že štarty veteránov sa uskutočnia od 13:00 hod. Zápis z porady nájdete pod týmto
odkazom.

Tu si môžete prečítať pokyny aj k zajtrajším pretekom.
II. M SR – info 6.3.2016
Odkaz na rozpis II. MSR, ktoré usporiada ŠK Štrba 13.3.2016
klasickým spôsobom sa nachádza

tu
.
I. M SR – výsledky 6.3.2016
Výsledky I. MSR, ktoré sa uskutočnili na Skalke sa
nachádzajú pod týmto

odkazom
. Ďakujem organizátorom z MKL Kremnica za prevedenie pretekov a vám
pretekári za účasť.
I. M SR – info 29.2.2016
Nakoľko v plánovanom mieste I. M SR Látky (voľný spôsob) sa
nenachádza sneh, je zatiaľ predbežný súhlas s organizátorom MKL Kremnica, že
by sa I. M SR uskutočnili 6.3.2016 na Skalke. Rozpis pretekov veteránov
zatiaľ nie je zverejnený v programe M SR žiakov a dospelých, ktorý je k
nahliadnutiu

tu
. V prípade uskutočnenia pretekov, čo je teraz na 99% reálne, je potrebné
pri prihlasovaní postupovať podľa pokynov v rozpise pretekov. Pretekári ktorí
nie sú registrovaní v SLA musia vyplniť prihlášku, ktorú nájdete pod týmto

odkazom
a odoslať organizátorovi pretekov.
Štrbské bežky – pozvánka 22.2.2016
28.2.2016 sa na Štrbskom Plese uskutočnia verejné preteky v
behu na lyžiach “ Štrbské bežky“. Viac sa o týchto pretekoch dozviete z tejto


pozvánky
. Využite šancu bez stresu, a verme aj dobrého počasia potvrdiť, že
bežecké lyžovanie je váš životný štýl, kde nejde ani tak o maximálny výkon,
ale aj o dobrú zábavu.

II. SP – Martin – výsledky 22.2.2016
Výsledky II. kola SP veteránov ktoré sa uskutočnili na
Martinských holiach, nájdete pod

odkazom
.
II. SP – Martin – rozpis pretekov 16.2.2016
Nakoľko sa snehová situácia v nižších polohách nelepší,
rozhodli sa organizátori II. kola SP v behu na lyžiach usporiadať preteky na
Martinských holiach. Rozpis pretekov je pod uvedeným

odkazom
. Organizátor si žiada zaslať prihlášky ako je to uvedené v rozpise
pretekov, najneskôr do 18.2.2016. Prihlášky môžete vypísať elektronicky.
Vpravo hore si nájdite svoj klub a označte pretekárov ktorí budú

štartovať
.
Vuokatti – info 31.1.2016
Pre tých, ktorí si chcú pozrieť svojich súperov, uvádzam
odkaz na

štartovnú listinu
. Taktiež predpoveď počasia ktoré nás čaká pri pobyte vo Vuokatti.
Podotýkam, že predpoveď môže byť každý deň iná na ten konkrétny

deň
. Šťastnú cestu!
III. SP – Košice – výsledky 26.1.2016
Výsledky III. kola SP, ktoré usporiadal LK Metropol Košice
na Kojšovskej holi nájdete pod

odkazom
. Aj keď účasť nebola vysoká bolo dobre si znova roztiahnuť svoje pľúca.
Ďakujeme organizátorom že dokázali pripraviť trate tak, aby sklznice lyží
zostali bez poškodenia.
III. SP – Košice – rozpis pretekov 19.1.2016
Po pretekoch ktoré mali byť v Martine, pokračuje SP III.
kolom, ktoré usporiada LK Metropol Košice na Kojšovskej holi. Rozpis pretekov
sa nachádza pod

odkazom
.
II. SP Martin – preteky preložené 14.1.2016
Nakoľko snehové podmienky neumožňujú usporiadať II. kolo SP
v plánovanom terníne, preteky sa prekladajú na 20. alebo 21.2.2016. Dúfajme
že bude situácia so snehom lepšia.
Vuokatti – info 13.1.2016
Prihláška na 36. MWC do Vuokatti uzavretá. Celkom je
prihlásených 19 pretekárov. Ponúkam pohľad do jedného z apartmánov kde máme

ubytovanie
. Ak by niekto chcel, môže nahliadnuť aj na

pôdorys
ubytovania. Už len pribaliť do batožiny dobrú formu!
I. SP – Gerlachov – výsledky 7.1.2016
Výsledky všetkých kategórií I.kola SP, ktoré uporiadal TJ
Tatran Gerlachov na Štrbskom Plese nájdete pod

odkazom
. Ďakujem za vašu účasť a dovolím si aj vo vašom mene poďakovať
organizátorom za výborne upravené trate a organizáciu nie jednoduchého
formátu celodenných pretekov.
I. SP – Gerlachov – info 5.1.2016
Informácie o programe zajtrajších pretkov nájdete na
nasledujúcej

fotografii
. To znamená že štarty veteránov začínajú o 14:30 hod. Bude sa pretekať
na šprintérskom okruhu, plus zjazd ku jazeru a okolo domčeka Starého vleku.
Po nasledujúcom zjazde a stúpaní sa pripojíme na šprintérsky okruh, ktorý
spolu bude merať približne 2 km.
I. SP – Gerlachov – preteky preložené 26.12.2015
Keďže Perinbaba ukázala svoju moc iba v televízii a súčasné
teplé dni ukrajujú zo snehovej periny každým dňom viac a viac, organizátori
I. kola SP rozhodli, že preteky sa prekladajú na 6.1.2016. Veríme že
predpovedané ochladenie príde a umožní pripraviť trate tak, aby preteky boli
bezpečné. Správu si môžete prečítať aj na oficiálnej stránke

SLA
.
I. SP – Gerlachov – rozpis pretekov 20.12.2015
Snehové podmienky okrem Štrbského Plesa neumožňujú
absolvovať tréningy na lyžiach. Kalendár nám ale hlási že 30.12.2015 nám I.
kolom začína Slovenský pohár. Rozpis pretekov nájdete pod

odkazom
. Prajem všetkým priaznivcom bežeckého lyžovanie pekné Vianoce, veľa
zdravia a pekný krok v bežeckej stope, a samozrejme aj bohatú snehovú
perinu.
Kalendár 2016 23.11.2015
Záložka preteky sú doplnené o kalendár pretekov na sezónu
2015/16. Do pozornosti dávam aj zmenu bodovania Slovenského pohára, ktorá
bola prijatá vo všetkých kategóriách. Dúfam že čoskoro budeme môsť vytiahnuť
svoje “ kameňáčky “ a aspoň vo vyšších polohách odskúšať či sme to ešte
nezabudli.
Vuokatti 2016 7.10.2015
V záložke prihlášky a preteky boli doplnené všeobecné
informácie o pretekoch MWC vo fínskom Vuokatti. Nakoľko je potrebné v čo
najbližšom čase pre záujemcov objednávať letenky, ako aj platiť zálohu za
ubytovanie, je potrebné na číslo účtu:
1670225254/0200 zložiť zálohu 500 €( do poznámky napísať
svoje priezvisko) a to najneskôr do 25.októbra .
Vuokatti 2016 23.7.2015
V pravom stĺpci je odkaz na oficiálnu stránku organizátora
36. MWC vo fínskom Vuokatti. Preteky sa uskutočnia 4. – 12. 2. 2016.
Poďakovanie 23.7.2015
Chcem sa týmto poďakovať prispievateľom, ktorí nám venovali
2% zo svojej dane. Dúfame že sa Vám odmeníme dobrými výsledkami v
nastávajúcej zimnej sezóne.
Slovenský pohár – výsledky 30.3.2015
Celkové vyhodnotenie Slovenského pohára nájdete v záložke
výsledky.
Behu do vrchu – Žiarska dolina – výsledky 30.3.2015
Výsledky z posledných tohtosezónnych pretekov “ Beh do
vrchu“ nájdete na stránke

zskjasna
.
Poďakovanie 26.3.2015
Poďakovanie od rodičov lyžiarom veteránom, ktorí prispeli
vlani finančne na podporu momentálne priaznivo sa vyvýjajúcej liečby Juraja
Mikuláša. Viac o jeho problémoch si môžete prečítať na stránkach

Porubských novín
.
Behu do vrchu – Žiarska dolina – info 26.3.2015
Informácie pre tých, ktorí sa chystajú v sobotu do Žiarskej
doliny na preteky. Odkaz na stránku

zskjasna
.

21. ročník lyžiarskeho Behu do vrchu – Ž.D. 16.3.2015
Tak ako takmer každý rok, vrcholí lyžiarska sezóna tradičným
podujatím v Žiarskej doline – Behom do vrchu. Dúfam že počasie nám prípraví
ešte pekný zážitok a stretneme sa v hojnom počte. Viac sa dozviete v

rozpise
pretekov.
II. M SR – Štrba – výsledky 16.3.2015
Výsledky všetkých kategórií II. M SR nájdete pod

odkazom
. Ďakujem že ste vašou účasťou podporili myšlienku organizovania
veteránskych pretekov aj v nasledujúcich rokoch a takto svojou účasťou
podporovať činnosť mládežníckych pretekárov. Taktiež si môžete pozrieť aj
výsledky verejných

pretekov
.
II. M SR – Štrba – Štrbské Pleso – info 13.3.2015
Info pre veteránov ktorí si nebudú mať kde odložiť svoje
veci. Zídeme sa v bunke 54, ktorá je v novej hnedej stavbe pri bežeckom
štadióne. Vchod od vrchného štadióna na prízemí. Štart, tak ako bolo pôvodne
plánované o 14:00 hod.
II. M SR – Štrba – Štrbské Pleso 9.3.2015
Rozpis II. M SR, ktoré sa uskutočnia 14.3.2015 na Štrbskom
Plese, máte k nahliadnutiu

tu
. Dúfam že využijete možnosť využiť druhý vrchol našej sezóny k
prevereniu vašich schopností na tratiach kde prebiehali súťaže vysokoškolákov
z celeho sveta. Taktiež na 15.3. organizátori pripravili možnosť využiť
výborné snehové podmienky k prezentácii vašej formy na verejných

pretekoch
. Tak ako v predošlých rokoch sa súťaže zúčastnia aj bratia Timkovci zo
skupiny No Name, ktorým tento pekný a ťažký šport učaroval tak ako nám. Ako
informuje rozpis pretekov súťaže môžu sa zúčastniť aj trojčlenné
družstvá.
VII. SP – Látky – Mláky – výsledky 9.3.2015
Výsledky VII. kola SP ktoré organizoval LK SKI TEAM JASE
Látky nájdete pod

odkazom
. Pekné počasie a nová lokalita žiaľ väčší počet pretekajúcich veteránov
nepritiahlo. Vďaka však patrí organizátorom a tešíme sa na budúci rok.
VII. SP – Látky – Mláky 3.3.2015
Dlhšie zabudnuté stredisko pod Prašivou a LK SKI TEAM JASE
Látky vas pozýva na VII. kolo SP. Zmerať sily si môžete 8.3.2015 na novo
certifikovaných tratiach. Rozpis pretekov nájdete pod

odkazom
. Kategória mužov nad 50 rokov beží ako vždy 10 km.
B. Bystrica – Králiky 19.2.2015
Odkaz na rozpis pretekov verejných pretekov pre veteránov,
ktoré sa uskutočnia 22.2.2015 na bežeckom štadióne v

Králikoch
.
Martin – foto 19.2.2015
Fotogaléria z pretekov v Martine. Tí čo ste tam boli určite
sa v galérii nájdete.

Odkaz 1
a

odkaz 2
.
IV. a VI. kolo SP 16.2.2015
Pôvodne plánované preteky VI. kola SP ktoré mal organizovať
MKL Kremnica 21.2.2015 sa rušia. Taktiež preložené preteky IV. kola SP,
ktorými mala byť Banskobystrická stopa, sa rušia z dôvodu nevypísania
všetkých veteránskych kategórií. V prípade záujmu o štart na týchto pretekoch
je potrebné sa online prihlásiť na

stránke
organizátora pretekov.
III. kolo SP – Martin 16.2.2015
Odkaz na výsledky III. kola SP, ktoré organizoval KBL
Martin, nájdete na tomto

linku
. Ďakujeme Holigovci, boli sme spokojní.
Bohatý bežkársky víkend 16.2.2015
Zatiaľ výborné snehové podmienky vyprovokovali viacej
usporiadateľov k organizovaniu pretekov v behu na lyžiach. V sobotu je to
„Memoriál Francúzskych partizánov“, ktoré organizuje KBL Martin.

Odkaz
na rozpis pretekov. Taktiež v sobotu sú to verejné lyžiarske preteky a to
„Mengusovský Bežkársky Večer“, kde si s čelovkami môžete vyskúšať mengusovské
trate. Odkaz na preteky nájdete na lyžiarskej

stránke
. V nedeľu sú to dva verejné preteky. Jedny usporiadajú KL Nováky „O
pohár generálneho riaditeľa Fortischemu“.

Odkaz
na rozpis pretekov a druhé v Pavčinej Lehote pri Liptovskom Mikuláši o
„Cenu Žiarca“. Odkaz na rozpis pretekov taktiež tam kde sú mengusovské
preteky. Len si vybrať a dobré počasie.
Bohatý bežkársky víkend 10.2.2015
Zatiaľ výborné snehové podmienky vyprovokovali viacej
usporiadateľov k organizovaniu pretekov v behu na lyžiach. V sobotu je to
„Memoriál Francúzskych partizánov“, ktoré organizuje KBL Martin.

Odkaz
na rozpis pretekov. Taktiež v sobotu sú to verejné lyžiarske preteky a to
„Mengusovský Bežkársky Večer“, kde si s čelovkami môžete vyskúšať mengusovské
trate. Odkaz na preteky nájdete na lyžiarskej

stránke
. V nedeľu sú to dva verejné preteky. Jedny usporiadajú KL Nováky „O
pohár generálneho riaditeľa Fortischemu“.

Odkaz
na rozpis pretekov a druhé v Pavčinej Lehote pri Liptovskom Mikuláši o
„Cenu Žiarca“. Odkaz na rozpis pretekov taktiež tam kde sú mengusovské
preteky. Len si vybrať a dobré počasie.
I. M SR – Kremnica – výsledky 8.2.2015
Nádherné počasie a výborne upravené stopy umocnili zážitok z
I. MSR ktoré sa uskutočnili na Skalke. Výsledky všetkých kategórií nájdete
pod

odkazom
. Ďakujeme poriadateľom z MKL Kremnica.
I. M SR – Kremnica – štartovná listina 6.2.2015
Časy štartov zajtrajších I. MSR nájdete na

odkaze
.
WWMG Quebec – výsledky 2.2.2015
Výsledky zo Zimných svetových hier veteránov v kanadskom
Qubecku, kde vybojovala naša pretekárka Danka Bartalská- Niňajová zlatú
medailu si môžete nájsť pod nasledujúcim

odkazom
. Všetkým srdečne blahoželáme.
I. M SR – Kremnica – rozpis pretekov 2.2.2015
Rozpis I. M SR ktoré sa konajú 7.2.2015, nájdete na

odkaze
.
Info pre pretekárov SVET – BS 28.1.2015
Pre pretekárov ktorí štartúvajú na pretekoch SP pod skratkou
SVET a chcú si uplatniť zľavu na štartovnom, súpiska pretekárov bola doručená
pracovníkom vykonavajúcich prezentáciu. Dobrý zážitok z pretekov. Držím
prsty.
V. kolo SP Kremnica – výsledky 28.1.2015
Dopracoval som sa k odkazu na výsledky V. kola SP ktoré sa
konalo 24.1.2015. Nech sa páči, kliknite

tu
.
Banskobystrická stopa – preteky preložené 15.1.2015
Informácie o preložení pretekov, nájdete na

stránke
usporiadateľa pretekov.
V. kolo SP Kremnica – rozpis pretekov 13.1.2015
Rozpis V. kola SP ktoré sa koná 24.1.2015, nájdete na

odkaze
.
Banskobystrická stopa – informácia 13.1.2015
O konaní alebo preložení pretekov na iný termín sa rozhodne
vo štvrtok. Rozpis k pretekom nebol doteraz vydaný.
B. Bystrica – preteky preložené 5.1.2015
Preteky ktoré mala organizovať ŠKP B. Bystrica 10.1.2015 a
mali to byť aj verejné preteky pre veteránov sa prekladajú na
14.2.2015.
III. SP- Nováky – Chvojnica – preteky zrušené 31.12.2014
Správa zo stránky SLA oznamuje že III. kolo SP je
zrušené.
III. kolo SP Nováky – rozpis pretekov 30.12.2014
Rozpis III. kola SP ktoré sa koná 3.1.2015, nájdete na

odkaze
. Dúfam že sa na prvých pretekoch v Novom roku stretneme v hojnom
počte.
I. a II. kolo SP Gerlachov – výsledky 30.12.2014
Výsledky I. a II. kola SP ktoré organizovali poriadatelia TJ
Tatran Gerlachov nájdete na odkazoch

I. kolo
a

II. kolo
.
I. a II. kolo SP Gerlachov – časy štartov 27.12.2014
Kategórie žien a mužov nad 60 a 70 rokov štartujú o 13:40 a
muži do 60 rokov o 14:00 hod. Štarty sú hromadné. Preteká sa na kole 1,4 km
starší muži a ženy 3 kolá ostatní muži 7 kôl. Stretneme sa v bunke 20.
I. a II. kolo SP Gerlachov – program 27.12.2014
Program pretekov ostáva tak ako je v rozpise pretekov, t.j.
28.12. klasika a 29.12. voľne.
I. a II. kolo SP Gerlachov 23.12.2014
S veľkou biedou sa nám rozbieha sezóna a snáď ani
predvianočné oteplenie neovplyvní začiatok tej našej. Začínať budeme 28. a
29. decembra pretekami ktoré organizuje TJ Tatran Gerlachov na Štrbskom
Plese. Odkaz na

rozpis pretekov
. Pre starších pánov nad 70 rokov pripomínam že od tejto sezóny majú
vlastnú kategóriu.
Kalendár pretekov 21.10.2014
V záložke preteky si môžete prečítať kalendár pretekov na
nastávajúcu sezónu, ako aj odkazy na stránku usporiadateľov 35. MWC v
Syktyvkare.
Doplnenie stránky 20.3.2014
V záložke výsledky boli doplnené odkazy na výsledky z MWC a
vyhodnotenie Slovenského pohára v tejto sezóne.
Štrba – verejné preteky 12.3.2014
V nedeľu 16.3.2014 po ukončení II. časti MSR dospelých,
dorastu a žiakov v behu na lyžiach sa v okolí športového areálu na bežeckom
okruhu uskutočnia verejné preteky. Ak budete na Štrbskom Plese máte šancu
robiť bežeckú spoločnosť bratom Timkovcom zo skupiny No Name. Odkaz na

rozpis pretekov
.
VI.kolo SP- Kremnica- výsledky 4.3.2014
V nedeľu na Skalke po VI. kole SP veteránov sme urobili
súťažnú bodku za touto na sneh nevydarenou sezónou. Výsledky z posledného
kola nájdete pod odkazom

tu
. Ďakujeme organizátorom nielen týchto pretekov ale aj ostatným, ktorí
nám dokázali v tejto sezóne pripraviť trate tak že sme mohli pretekať.
III.kolo SP- Martin- výsledky 1.3.2014
Výsledky dnešného III. kolo SP veteránov ako aj všetkých
kategórií nájdete pod

odkazom
.
III.kolo SP- Martin- info 28.2.2014
Podľa informácií od organizátorov trate su pripravené.
Štarty začínajú o 11:00 hod. Prvé kategórie pôjdu tie, ktoré bežia 5 km t.j.
aj ženy veteránky a muži nad 60 rokov a následne s pauzou ďalšie kategórie.
Info na dopravu- dolu pri rampe dostanete kartičku, ktorá vás oprávňuje
dostať sa k hotelu, kde je kancelária pretekov.
VI.kolo SP- Kremnica- zmena štartu a disciplín 28.2.2014
V nedeľu 2.3.2014 MKL Kremnica organizuje ďalšie kolo
Slovenského pohára. POZOR! pre žiacke kategórie sa mení čas štartu pre MIX
TÍM ŠPRINT na 10,00 hod!, ruší sa SKIATLON v kategóriách dorastu, dospelých a
veteránov! Náhradou budú dištančné preteky klasickou technikou s hromadným
štartom. čas štartu kategórie dorastu a dospelých je plánovaný približne na
11,30 hod. Trate sa určia 1.3.2014 na porade vedúcich podľa aktuálnych
snehových podmienok.
M SR – Kremnica – fotografie 28.2.2014
Fotografie od Ivana Čillíka z pretekov M SR nájdete pod
odkazom

1. deň
a

2. deň
. Pekné prezeranie.
IV. kolo SP – Kremnica – rozpis pretekov 23.2.2014
Rozpis pretekov VI. kolo Slovenského pohára ktoré organizuje
MKL Kremnica 2.3.2014 nájdete pod

odkazom
. O formáte pretekov sa rozhodne podľa snehových podmienok v
piatok.
III. kolo SP – Martin – rozpis pretekov 23.2.2014
Rozpis pretekov III. kolo Slovenského pohára ktoré
organizuje KBL Matin 1.3.2014 nájdete pod

odkazom
. Nakoľko v cene štartovného je aj obed, organizátor potrebuje aby
prihlášky boli zaslané najneskôr v stredu.
M SR – Kremnica – výsledky 2. deň 23.2.2014
Výsledky druhého dňa M SR ktoré sa uskutočnili dnes na

Skalke
. Ďakujeme organizátorom za možnosť preukázať svoju výkonnosť na tomto
podujatí.
M SR – Kremnica – výsledky 1. deň 22.2.2014
Výsledky prvého dňa M SR ktoré sa uskutočnili dnes na

Skalke
. Zajtra t.j 23.2.2014 pokračujú M SR pretekmi voľnou technikou.
M SR – Kremnica – čas štartu 21.2.2014
Čas štartu zajtrajších pretekov M SR veteránov klasickou
technikou je o 12:05 hodín.
M SR – Kremnica – rozpis pretekov 18.2.2014
Odkaz na rozpis pretekov M SR ktoré usporiada MKL Kremnica
sú pod

odkazom
. Veríme že počasie nám umožní sa opäť stretnúť a predviesť svoje
kvality. Preteky pre veteránov sa uskutočnia 22. – 23.2.2014.
II. SP – Nováky – výsledky 18.2.2014
Výsledky II. kola SP ktoré sa uskutočnili 16.2.2014 na
Skalke nájdete pod

odkazom
.
II. SP – Nováky – miesto konania Skalka 13.2.2014
POZOR – preteky SP Nováky sa uskutočnia 16.2.2014 na Skalke.
Pobeží sa klasickým spôsobom. Pozri upravené

propozície
.
II. SP – Nováky – rozpis pretekov 10.2.2014
Odkaz na rozpis pretekov pre II. kolo SP ktoré organizuje

KL Nováky
a ich usporiadanie je plánované na 16.2.2014. Miesto konania momentálne
nie je známe.
V. kolo SP Gerlachov – výsledky 9.2.2014
Prinášam odkaz na dnešné

výsledky
V. kola SP. Zároveň chcem poďakovať organizátorom z Gerlachova a Štrby,
ktorým sa podarilo dať trať do takého stavu, aby sa mohli uskutočniť tieto
preteky.
V. kolo SP Gerlachov – zmena spôsobu behu 6.2.2014
Informácia od organizátorov. Citujem: „Dobrý deň, z dôvodu
nepriaznivých snehových podmienok v Gerlachove sa preteky 56.roč. Memoriálu
24 padlých hrdinov SNP uskutočnia v športovom areáli na Štrbskom Plese – na
skrátených tratiach voľným spôsobom (individuálny štart pre všetky vekové
kategórie). Dĺžky tratí pre jednotlivé kategórie budú upresnené na porade
vedúcich dňa 8.2.2014 (sobota) v Gerlachove (zasadačka obecného úradu) o
16:00 hod. Tešíme sa na Vašu účasť, s pozdravom Martin Mlynár“. Ďalšie info
bude v sobotu po porade vedúcich družstiev. Pretekári SVET krorí sa ešte
nekontaktovali nech mi pošľú mail o ich účasti na pretekoch.
V. kolo SP Gerlachov 4.2.2014
Z jednodňovým oneskorením prinášam informáciu zo stránky
SLA. Citujem: „Z dôvodu nepriaznivých snehových podmienok v Gerlachove sa
preteky uskutočnia v športovom areáli na Štrbskom Plese. Dĺžka tratí a spôsob
behu budú oznámené dňa 5.2.2014(Streda) o 20:00 hod na internetovej stránke
SLA: http://www.slovak-ski.sk/ Podujatie v Novákoch sa po druhý krát
termínovo presúva z 8.2.2014 na konečný termín 16.2.2014″. Rozpis na nedeľné
preteky usporiadané

TJ Tatran Gerlachov
. Zároveň chcem poďakovať naším priaznivcom ktorí nás morálne
povzbudzovali svojimi komentármi na stránkach usporiadateľov 34. MWC v
Pillerseetal a taktiež SMS správami.
34. MWC – Pillerseetal 27.1.2014
Po výbornom výsledku Daniela Bartka v sobotňajších pretekoch
na 15 km klasicky sa dnes dočkala výprava Slovenska prvej medaily bronzového
lesku, ktorú získal Vlado Staroň v pretekoch na 10 km klasicky. Kategóriu nad
60 rokov najrýchlejšie zvládol nemecký pretekár Kraller pred Chvostovom z
Ruska. S ťažkými klimatickými podmienkami sa výborne poradili aj Anna
Staroňová ktorá obsadila 4. miesto. Za bronzom zaostala necelých 16 sekúnd. V
pretekoch voľným spôsobom najlepší výsledok 5. miesto dosiahol Július
Lupták.
34. MWC – Pillerseetal 24.1.2014
Dnešným slávnostným zahájením v Hochfilzene začína 34.
Svetový pohár veteránov – neoficiálne MS v behu na lyžiach. Medzi 1100
účastníkmi z 30 krajín v Pillerseetal / Tirolsko bude Slovensko reprezentovať
23 pretekárov. Súťaže v 12 vekových kategóriách začínajú 25.1. klasickým
spôsobom a ukončia 31.1. preteky voľný spôsobom na dlhé trate 45 km a 30 km.
Napriek súčastnému sneženiu musia byť prvé dva dni súťaží prevedené na
skrátených tratiach. Viac informácií nájdete na stránke

www.mwc2014.com
.
Verejné preteky – Osrblie – výsledky 18.1.2014
Konečne môžeme aj vďaka organizátorom z ŠKP B. Bystrica
zavesiť

odkaz
na výsledky z verejných pretekov veteránov. Bystričania patrí vám
vďaka.
Verejné preteky – Osrblie 13.1.2014
Dňa 17.1.2014 usporiadajú organizátori z ŠKP B. Bystrica v
Osrblí aj verejné preteky pre veteránov. Rozpis pretekov je pod

odkazom
. Chcem vyzvať pretekárov ktorým to pracovné povinnosti dovolia, príďte
podporiť snahu organizátorov a otestujte svoju výkonnosť. Nakoľko sa nám
snehové podmienky rapídne nezmenili k lepšiemu, aj ďaľšie kolo SP, ktorým
mala byť Banskobystrická stopa sú zrušené. V prípade zmenenia snehových
podmienok a voľného termínu by ich organizátori z Non – stop behu chceli
usporiadať.
Prihláška 34.MWC – PillerseeTal 8.1.2014
Rád by som Vám priniesol informáciu o menách 23 pretekárov,
ktorí sa prihlásili na

34. MWC
v Rakúsku. Odchod pretekárov je 23.1.2014. Taktiež sa môžete pozrieť na
počty prihlásených pretekárov za jednotlivé

štáty
.
III. SP – Martin – preteky preložené 8.1.2014
Preteky ktoré mal usporiadať KBL Martin 12.1.2014 sa
vzhľadom na zlé snehové podmienky prekladajú na 1.3.2014. Snáď dovtedy
nasneží.
II. SP- Nováky – Chvojnica – preteky preložené 7.1.2014
Tak ako sa dalo predpokladať nepriaznivá zima nám neumožní
pripnúť si štartovné čísla ani v sobotu. Termín pretekov sa prekladá na
8.2.2014. O III. kole SP ktoré má usporiadať Martin sa rozhodne zajtra.
Rozpis pretekov zatiaľ nie je k dispozícii.
II. SP – Nováky – rozpis pretekov 5.1.2014
Aj keď je zatiaľ otázne či sa uskutoční II. kolo SP, ktoré
organizuje KL Nováky prinášam

odkaz
na rozpis pretekov. O konaní alebo zrušení pretekov vás budeme
informovať.
I. SP – Kremnica – preteky zrušené 27.12.2013
Ježiško sa na nás vykašľal a snehová nádielka zrejme
nedostala víza a tak zostala v Amerike. Teplé počasie teda skrížilo naše
plány a preteky na Skalke sa preto musia zrušiť. Týmto nám ale vzniká malý
problém s odovzdaním peňazí za štart v MWC v PillerseeTal. Preto bude asi
najvhodnešie poslať peniaze na číslo účtu: 1670225254/0200. Meno
prihlasovaného musí byť uvedené na bankovom folmulári platby. Viac pokynov
nájdete aj v

prihláške
na MWC.
I. SP – Kremnica – rozpis pretekov 18.12.2013
Termín prvých pretekov v tejto sezóne sa nám blíži. Rozpis
pretekov nájdete pod týmto

odkazom
. Ďalej pripomínam termín podania prihlášky na 34. MWC v PillerseeTal.
Ubytovanie je vybavené pre 30 ľudí, takže už neváhajte. Štartovné 160 € +
zálohu za ubytovanie 60 € posielajte na učet uvedený v prihláške alebo
doneste na Skalku. Prajem príjemné prežité vianočné sviatky a veľa
spokojnosti počas celej lyžiarskej sezóny.
Kalendár pretekov 10.11.2013
Zdá sa že meteorológovia sa nám vyhrážajú že sa čoskoro
dostaneme na sneh, aspoň na horách. V záložke preteky je uverejnený kalendár
pretekov na nastávajúcu sezónu, aby bolo jasné kedy si dáme na seba štartovné
čísla a trochu rýchlejšie sa prevetráme. Tak veľa chuti do tréningu.
Doplnenie informácií 21.6.2013
Už ste asi zistili, že vpravo je odkaz na stránku 34. MWC,
ktorý sa uskutoční v Rakúsku. Viacej sa dočítate v záložke preteky. V záložke
prihlášky je prichystaná prihláška na vyplnenie, ako aj termíny platby
štartovného. Taktiež je potrebné sa skontaktovať s ND ohľadom počtov
záujemcov o ubytovanie a to do konca septembra. V záložke fotogaléria sú
odkazy na pozretie oficiálnych videí z Asiaga v jednotlivých súťažných
dňoch.
Beh do vrchu 21.3.2013
Po vystúpení na MWC v ktorých sme tentoraz vyšli medailovo
naprázno, nás ešte čaká tak ako tradične posledný beh, ktorý sa uskutoční v
Žiarskej doline, a to 19. ročník Behu do vrchu. Uskutoční sa 30.3.2013. Odkaz
na rozpis pretekov nájdete pod týmto

odkazom
.
Asiago 12.2.2013
Od soboty 16.2.2013 začínajú súťaže na 33. MWC v Asiagu.
Slovensko bude zastupovať 25 pretekárov. Výsledky a program súťaží môžete
sledovať na oficiálnej stránke usporiadateľa. Odkaz je pod logom
vpravo.
II. M SR- Banská Bystrica- výsledky 11.2.2013
Odkaz na výsledky II. dňa M SR-

voľne
.
I. M SR- Banská Bystrica- výsledky 9.2.2013
Odkaz na výsledky I. dňa M SR-

klasika
.
V. SP- Gerlachov 4.2.2013
Výsledky V. kola SP, ktoré sa uskutočnili 3.2.2013 nájdete
pod odkazom

V. SP
.
V. SP- Gerlachov 2.2.2013
Nakoľko štart veteránskych kategórií na V. kole SP v
Gerlachove je až o 12:30 hod. je prezentácia možná až do 10:30 hod. Môžu sa
prihlásiť aj pretekári, ktorí neboli prihlásení v termíne ako je uvedené v
rozpise pretekov.
I. a II. M SR- Banská Bystrica 2.2.2013
Rozpis pretekov I. a II. M SR, ktoré sa uskutočnia 9.- 10.2.
v lyžiarskom stredisku Králiky, nájdete pod nasledujúcim

odkazom
. Organizátorom pretekov je ŠKP Banská Bystrica.
V. SP- Gerlachov 21.1.2013
Rozpis pretekov V. kola SP, ktoré organizuje 3.2.2013 TJ
Tatran

Gerlachov
môžete nájsť pod uvedeným odkazom. Chcem sa ospravedlniť všetkým
pretekárom že sa zmenil spôsob behu od prezentovaného kalendára, ktorý je
uvedený v záložke preteky. Preteky sa teda pobežia klasickým spôsobom.
Výsledky III. a IV. SP 21.1.2013
Výsledky III. kola SP –

Banskobystrická stopa
klasický spôsob a IV. kola SP –

Martin
si môžete preštudovať na uvedených odkazoch.
IV. SP- Martin 14.1.2013
Rozpis na ďalšie preteky SP v Martine- Jedľovinách nájdete
pod

odkazom
. Preteky sa uskutočnia 20.1.2013.
III. SP- Banskobystrická stopa 14.1.2013
Ďalšia možnosť prípravy pred Bielou stopou nám poskytne
štart na tomto podujatí, ktoré sa uskutoční 19.1.2013. Rozpis pretekov je pod


odkazom
. Kto bude mať problém odoslať prihlášku uvedenú na stránke organizátora,
môže odoslať aj oficiálnu prihlášku SLA. Štartovné podľa dátumov zaplatenia
sú uvedené v rozpise pretekov. Do hodnotenia SP sa započítajú výsledky len z
pretekov klasickým spôsobom.

II. SP- Chvojnica- výsledky 7.1.2013
Pre mnohých z Vás v novej lyžiarskej destinácii sa
uskutočnilo II. kolo SP. Vďaka organizátorom za vynaložené úsilie, že sa
podujatie mohlo uskutočniť. Výsledky pretekov všetkých kategórií nájdete pod

odkazom
. Taktiež uvádzam odkaz na foto z I. kola SP ktorú nafotil Ivan Čillík –

foto
.
II. SP- Nováky- Chvojnica 3.1.2013
Ako ste už isto mohli čítať v rozpise pretekov je tu zmena
miesta konanie pretekov, ktorú som omylom uviedol v predošlom ozname. Miesto
pretekov je lyžiarske stredisko Chvojnica. Odkaz na rozpis pretekov je v
predošlom ozname.
II. SP- Nováky 30.12.2012
Rozpis pretekov II. kola SP, ktoré sa uskutočnia 5.1.2013
nájdete pod nasledovným

odkazom
. Preteky ako sa dočítate v rozpise pretekov sa uskutočnia voľným
spôsobom v lyžiarskom stredisku Rudolfa Čillíka na Skalke.
I. SP- Kremnica- Skalka- výsledky 30.12.2012
Za veľmi pekného slnečného počasia a na výborne upravenej
trati, za čo patrí veľká vďaka organizátorom sa uskutočnilo I. kolo SP.
Výsledky pretekov nájdete pod

odkazom
.
I. SP- Kremnica- Skalka 18.12.2012
Zima sa nám zatiaľ neprihlásila s dostatočnou snehovou
prikrývkou, ale každý kto sa chce pripraviť na súťaže využíva aj to čo je
momentálne na prípravu ponúkané. Prvé preteky majú niektorí už za sebou v
cudzine, ale nás čaká I. kolo SP na Skalke, ktoré sa uskutoční 29.12.2012.
Rozpis pretekov nájdete pod

odkazom.
Dúfam že si prídete vyskúšať svoju formu, alebo sa iba len tak oboznámiť
s tým, či ste to ešte nezabudli.
Kalendár a Asiago 9.11.2012
V záložke preteky je uverejnený kalendár na nadchádzajúcu
sezónu. V záložke prihlášky sú pokyny a informácie ohľadom 33. MWC ktoré sa
uskutočnia v Asiagu. Dnes sa podarilo zarezervovať ubytovanie. Link na hotel
a naše apartmány nájdete v pravom stĺpci pod logom MWC 2013 Asiago.
Finančné dotácie 21.8.2012
Prvý krát v histórii sa nám podarilo pre kluby v ktorých sú
na súpiske registrovaní veteráni rozdeliť financie. Niečo viac ako 1000 €
bolo rozdelených podľa bodu 9.4 súťažného poriadku. Sumu pre jednotlivé kluby
si môžete pozrieť pod nasledujúcim

odkazom
, strana 4. Pre spôsob vyúčtovania si preštudujte pokyn, alebo zástupca
klubu na stránke SLZ, ktorý nájdete pod

odkazom
v odstavci „Refundácia nákladov….“
Slovenský pohár 21.4.2012
V záložke výsledky je vyhodnotenie a výsledky Slovenského
pohára. Ak by ste postrehli najaké nezrovnalosti môžete dať na vedomie
mailom, ktorý je uvedený v kontaktoch. Ďakujem.
Beh do vrchu – výsledky 2.4.2012
Výsledky 18. ročníka Behu do vrchu uskutočneného 31.3.2012 v
Žiarskej doline si môžete pozrieť pod nasledujúcim

odkazom
.
Beh do vrchu 21.3.2012
Po úspešnom vystúpení na MWC nás ešte čaká tak ako tradične
posledný beh ktorý sa uskutoční v Žiarskej doline, a to 18. ročník Behu do
vrchu. Uskutoční sa 31.3.2012. Odkaz na rozpis pretekov nájdete pod týmto

odkazom
.
MWC Oberwiesenthal 8.3.2012
Dnes nám cinkol ďalší bronz ktorý vydolovala Hanka Staroňová
v náročných klimatických podmienkach na 30 km klasicky. Zajtrá ukončia naše
úspešné pôsobenie na 32. MWC naši zástupcovia v skejte.
MWC Oberwiesenthal 7.3.2012
Historicky prvá medaila mužskej štafety má bronzový lesk.
Zaslúžili sa o ňu v kategórii nad 45 rokov Rajniak, Kollár, Demeter a
Chromý.
MWC Oberwiesenthal 6.3.2012
V pondelňajších pretekoch sme sa dočkali zatiaľ najlepšieho
umiestnenia v histórii naších účastí na MWC v podobe striebra Hanky
Staroňovej. V pretekoch na 10 km klasickou technikou ju predstihla len ruská
pretekárka Meteleva. Výsledky doterajšieho priebehu sú na odkaze
vpravo.
MWC Oberwiesenthal 3.3.2012
Dnes sa začali súťaže na 32. MWC v Oberwiesenthal. Výsledky
si možete nájsť pod odkazom vpravo.
IV. SP- Martin- výsledky 26.2.2012
Výsledky IV. kola SP veteránov, ktoré sa uskutočnili v
Jedľovinách ako Memoriál francúzskych partizánov sú pod týmto

odkazom
. A pre tých ktorí si nejdú zmerať sily s medzinárodnou konkurenciou
prajem príjemnú marcovú lyžovačku.
MWC Oberwiesenthal 21.2.2012
Po otvorení oficiálnej stránky MWC na pravej strane a po
otvorení downloads nájdete informačnú brožúru v jazykoch (N,A,R) ohľadom
podujatia a plány štadióna. Usporiadateľ organizuje vo voľný deň 6.3.2012
navštevu Drážďan a jeho zaujímavostí. Viac na strane 41 v brožúre. Cena je
65€. Do 24.2. treba oznámiť ND, kto má záujem o tento zájazd. Slovensko bude
reprezentovať 30 pretekárov. Zoznam a konečnú prihlášku nájdete pod
nasledovným

odkazom
.
IV. SP- Martin 20.2.2012
Rozpis pretekov IV. kola SP veteránov ktoré je zároveň
posledným oficiálnym podujatím v rámci SLA nájdete pod nasledujúcim

odkazom
.
II. M SR- Nováky- výsledky 20.2.2012
Výsledky z II. M SR v klasickej technike, ako aj výsledky
všetkých kategorií nájdete pod

odkazom
.
II. M SR- Nováky 11.2.2012
II. M SR v klasickej technike, ktoré usporiada KL Nováky sa
uskutočnia 18.2.2012 na Skalke. Rozpis pretekov si môžete prezrieť pod

odkazom
.
Košická lyža- verejné preteky 11.2.2012
Rozpis verejných pretekov Košická lyža, ktoré sa uskutočnia
19.2.2012 sú k nahliadnutiu pod

odkazom
.
I. M SR- výsledky 6.2.2012
Výsledky z I. M SR ktoré sa konali 5.2.2012 na Králikoch vo
voľnej technike nájdete pod týmto

odkazom
, alebo v záložke výsledky.
MWC- Oberwiesenthal 2.2.2012
Upozornenie pre tých ktorí majú záujem zúčastniť sa na 32.
MWC ktorý sa koná v 1.3. – 9.3. v nemeckom zimnom stredisku Oberwiesenthal.
Prihlášky možno poslať už len do 5.2.2012. Sú ešte voľné ubytovacie kapacity,
tak nezaváhajte. Prihlášku nájdete pod

odkazom
.
I. M SR- Banská Bystrica 29.1.2012
Rozpis I. M SR ktoré sa uskutočnia 5.2.2012 na Králikoch a
usporiadateľom je LK Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica si môžete pozrieť pod
týmto

odkazom
.
III. kolo SP- Banskobystrická stopa- výsledky 22.1.2012
Výsledky III. kola SP veteránov, ktoré sa uskutočnilo ako
súčasť Banskobystrickej stopy a zároveň aj výsledky vo všetkých kategóriách
si môžete prezrieť pod

týmto
odkazom. Ďakujeme organizátorom za možnosť zapretekať si na výborne
upravených tratiach.
III. kolo SP 18.1.2012
Ďalšie informácie ohľadom Banskobystrickej stopy: autobusová
doprava na štart do Horných Pršian je zabezpečená od Mestkého úradu o 8:30
hod. Na odstavenie auta sa dajú využiť parkoviská pri VÚB- ke. Je potrebné
vyplniť prihlášku, ktorú si najskôr stiahnete do PC a tak odošlete mailom na
adresu, ktorá je uvedená v rozpise pretekov. Je potrebné označiť že
potrebujete dopravu. Štartovné sa môže zaplatiť pri prezentácii pred štartom
alebo dokladovať potvrdením o zaplatení. Členovia SLA platia 13 €.
III. kolo SP- Banskobystrická stopa 17.1.2012
Vzhľadom na nižšie uvedenú skutočnosť ohľadom pretekov v
Pezinku, rozhodlo vedenie Združenie veteránov Slovenska že III. kolo SP sa
uskutoční ako súčasť Banskobystrickej stopy, ktorá sa uskutoční túto sobotu
t.j. 21.1.2012. Rozpis pretekov nájdete pod

týmto
odkazom. Podrobnosti okolo dopravy na štart a odvoz z cieľa sa budú
dopĺňať postupne. Dúfam že využijete možnosť otestovať sa pred Bielou stopou
ako ste na tom so svojou kondíciou.
III. kolo SP- Pezinok 17.1.2012
Podľa oznámenia organizátorov z AŠK Pezinok musím sklamať
pretekárov ktorí sa chystali pretekať na Pezinskej Babe, že z dôvodu
nedostatočnej snehovej vrstvy sa preteky neuskutočnia.
II. kolo SP- Štrbské Pleso- výsledky 14.1.2012
Výsledky II. kola SP veteránov a tiež aj výsledky vo
všetkých kategóriách si môžete prezrieť pod

týmto
odkazom.
II. kolo SP- Štrba- Štrbské Pleso- info 13.1.2012
Chcem upozorniť veteránov ktorí chcú štartovať v II. kole SP
veteránov že ukončenie prezentácie je o 9:30 hod. Je zabezpečená kabínka č.
6, kde si môžete uložiť veci. Čas štartu je o 12:15 hod kat. nad 30 rokov
muži a potom každé 2 minúty ďalšia kategória.Kategórie na 5 km štartujú
spoločne. Čas na prehliadku trate je vymedzený medzi 10:50- 11:25 hod., keď
bude trať uzatvorená, lebo štartujú kategórie dospelých a dorastu.
II. kolo SP- Štrba- Štrbské Pleso 6.1.2012
Zdá sa že snehové podmienky sa vylepšujú, aj keď nie všade a
nám sa po prvom kole SP ponúka možnosť zasúťažiť si 14.1.2012 v ďalších
pretekoch. Informácie a pretekoch nájete pod týmto

odkazom
.
I. kolo SP- Skalka 30.12.2011
Výsledky prvého kola SP veteránov a tiež aj výsledky vo
všetkých kategóriách si môžete prezrieť pod

týmto
odkazom. Taktiež si môžete pozrieť foto ktoré nafotil

Ivan Čillík
.
Výsledky Skalka a rozpis pretekov 23.12.2011
Výsledky z prvých verejných pretekov na Skalke si môžete
preštudovať

tu
. Zároveň si môžete pozrieť rozpis pretekov I. kola SP, ktoré sa
uskutočnia 29.12.2011 taktiež na Skalke. Organizátorom uvedených pretekov je
MKL Kremnica. Aj keď je 29. pracovný deň verím, že využijete možnosť aktívne
spáliť prebytočné gramy, ktoré sa nalepili na nás pri vianočných hodoch.
Odkaz na

rozpis
pretekov.
Registrácia za člena SLA 15.12.2011
Nakoľko sa pre tohtoročnú sezónu zmenili poplatky za
štartovné pre registrovaných členov na 3 € a pre neregistrovaných môže
usporiadateľ pretekov požadovať až 8 € ponúka Združenie veteránov možnosť
registrácie pre záujemcov na uvedenej

prihláške
. V uvedenej prihláške je potrebné vyplniť svoje údaje zaslať na podpis
na adresu Združenia, viď v kontaktoch a poslať elektronicky foto alebo spolu
s prihláškou v papierovej forme. Postup pri registrácii si môžete prečítať
tak ako je to uvedené na

stránke
SLA.
Verejné preteky- Skalka 14.12.2011
Aspoň na horách máme sneh čo nám umožňuje užiť si trochu
pobytu na našich obľúbených bežkách. Lyžiarska sezóna sa teda rozbieha a už
máme tu aj prvé preteky, ktoré sa uskutočnia 17.12.2011 na Skalke. Sú
vypísané aj pre kategóriu veteránov ako verejné preteky. Viac si môžete
prečítať v

rozpise
pretekov.
Kalendár pretekov 21.11.2011
V záložkách preteky je odkaz na kalendár pretekov pre sezónu
2011/12. Upozorňujem že prvé preteky by sa mali uskutočniť už
29.12.2011.
Oberwiesenthal 4.11.2011
Záujemcom o 32. MWC oznamujem že máme potvrdené ubytovanie
pre 34 ľudí v penzióne Anna B v Loučnej pod Klínovcom na dni 1. – 10.3.2012
(štvrtok – sobota). Tento penzión sa nachádza 100 m od nemeckej hranice a cca
500 m od parkoviska z ktorého budú odchádzať autobusy na lyžiarsky štadión.
Vlastná doprava na štadión nie je možná. Pri plnej vyťaženosti penziónu je
cena 300 CZK t.j. asi 12,5 €. Link na

penzión
a

mapu
(tam ako je značka číslo 3).
Oberwiesenthal 11.10.2011
V záložkách preteky a prihlášky nájdete informácie o 32. MWC
ktorý sa koná v 1.3. – 9.3. v nemeckom zimnom stredisku Oberwiesenthal. V
prípade záujmu alebo ďalších informácií sa v predstihu kontaktujte s národným
riaditeľom.
SP 2011 11.4.2011
V záložke výsledky si môžete pozrieť poradie SP v sezóne
2010/ 2011.
Beh do vrchu 31.3.2011
Tak ako podmienky počas celej zimy nepriali vyznávačom
bežeckého lyžovania, tak vyznievajú aj posledné preteky ktoré sa mali
uskutočniť. Žiaľ aj tieto sa musia zrušiť pre nedostatok snehu a pre
bezpečnostné problémy, ktoré by vznikli na alternatívnom mieste konania
pretekov.
Sovereign Lake 11.3.2011
Aj v posledný deň suťaží priniesol pre slovenské farby cenný
kov v podobe bronzu pre Hanku Staroňovú v behu na 30 km klasicky. Týmto
výsledkom sme prekonali maximum 2 bronzov z pretekov v Seefelde a
Lillehameru. Do desiateho miesta sa umiestnil aj Vlado Bartko, tiež na 30 km
klasicky a to na deviatom mieste.
Sovereign Lake 7.3.2011
Tretí deH súeaží na MS veteránov v kanadskom Sovereign Lake
znovu cinkol bronz pre Hanku StaroHovú v behu na 10 km klasicky. Taktiež
umiestnenie a boj Milana Chromého a jeho šieste miesto má svoju hodnotu, ako
aj bojovnose všetkých desiatich pretekárov, ktorí reprezentujú farby
Slovenska.
Sovereign Lake 6.3.2011
Druhý deň pokračovali MS veteránov v kanadskom Sovereign
Lake. Pre našu výpravu priniesol medailový úspech v podobe bronzovej medaily
Hanky StaroHovej v behu ne 15 km klasicky. Ostatné výsledky z doterajších
zápolení nájdete na oficiálnej stránke ktorá je v odkazoch vpravo.
Pezinok 24.2.2011
Žiaľ snehové podmienky neumožňujú, aby sa IV. kolo SP ktoré
malo byť na Pezinskej Babe uskutočnilo.
Martin – fotogaléria 21.2.2011
Niekoľko fotiek z pretekov nájdete pod linkom

galéria.
Martin – výsledky 20.2.2011
Výsledky III. SP veteránov ktorí organizovali usporiadatelia
KBL Martin ako súčasť Memoriálu Francúzskych partizánov, nájdete pod týmto

linkom.
Martin – pokyny 13.2.2011
Organizátor pretekov SP a Memoriálu Francúzskych partizánov
dáva na známosť že preteky sa uskutočnia v pôvodnom termíne na Martinských
holiach, prezentácia bude v hoteli Martinské hole v čase od 09.00 hod do
10.30 hod. Každé vozidlo musí byť vybavené snehovými reťazami. Uzávierka
prihlášok bude dňa 17.2.2011 do 18.00 hod, vzhľadom na nutnosť objednania
stravy do tohoto termínu.
Častá, Martin 9.2.2011
Z ľútosťov oznamujem že preteky SP v Častej pre zlé snehové
podmienky boli zrušené. Naopak pripájam rozpis pretekov ktoré usporiada KBL
Martin. Verím že za 10 dní ktoré ostávajú do pretekov perinbaba nejakú vločku
spustí aj nad Jedľovinami. Rozpis pretekov

19.2.2011.
Štrba- výsledky II. MSR 7.2.2011
Výsledky druhého dňa M SR vo všetkých kategóriách ktoré boli
zároveň aj II. M SR veteránov, nájdete pod odkazom

výsledky.
Pozvánka- Štrba 2.2.2011
Uverejňujem pozvánku ktorú adresovali usporiadatelia pre
pretekárov, ktorí sa chystajú prísť do Tatier už piatok na slávnostné
zahájenie.

Pozvánka.
II. M SR Štrba 31.1.2011
Rozpis pretekov II. M SR ktoré usporiada ŠK Štrba v
športovom areáli na Štrbskom Plese, máte k

nahliadnutiu.
Výsledky I.M SR a I.SP 26.1.2011
Prinášam výsledky z prvých dvoch tohtoročných pretekov ktoré
usporiadali Klub lyžiarov

Nováky
a ŠKP

B. Bystrica.
I. M SR a SP 18.1.2011
Klub lyžiarov Nováky usporiada preteky na Skalke pri
Kremnici 22.1.2011, mení sa miesto pretekov ostatné ostáva podľa rozpisu.
Štart SP ktorý organizuje ŠKP B. Bystrica 23.1.2011, bude v Osrblí.
I. M SR Nováky 17.1.2011
Rozpis pretekov I. MSR ktoré organizujú usporiadatelia z
Novák 22.1.2011, prinášam pod týmto

odkazom.
Môžeme len dúfať, že počasie nám ukáže aj prívetivejšiu stránku zimy a
preteky sa budú dať uskutočniť..
I. SP B. Bystrica 13.1.2011
Žiaľ, oteplenie ktoré trvá už niekoľko dní nedovoľuje
otvoriť veteránsku sezónu tak ako bolo plánované túto sobotu. Ak to počasie
dovolí preteky by sa uskutočnili deň po prvých M SR, ktoré poriadajú
organizátori z Novák t.j. 23.1.2011 a to buď so štartom na Králikoch ako bolo
pôvodne plánované, alebo so štartom v Osrblí.
I. SP B. Bystrica 6.1.2011
Kalendár na túto sezónu nájdete v záložke preteky. Rozpis na
prvé preteky SP ktoré usporiada ŠKP B. Bystrica 15.1.2011 nájdete pod týmto

odkazom.
O prípadných zmenách, pokynoch alebo čase štartov budete informovaní v
ďalších dňoch.
Sovereign Lake 11.10.2010
Dávam do pozornosti odkaz na stránku usporiadateľa 31. MWC,
ktorý sa uskutoční v kanadskom zimnom stredisku Sovereign Lake. Stredisko sa
nachádza v Britskej Columbii, takmer na polceste medzi olympijskými mestami
Vancouver a Calgary. Dátum pretekov je 3.3. – 11.3.2011. Hoci je uzávierka
prihlášok až 14.2.2011, už teraz treba vybavovať ubytovanie a letenky. Preto
žiadam tých, ktorí majú záujem zúčastniť sa, nech čo najskôr kontaktujú
národného riaditeľa. Informácie nájdu v kontaktoch. Odhadované náklady včetne
prihlášok, ubytovania so stravou a samozrejme aj cestovným sa odhadujú na
1300- 1400 euro.
Beh do vrchu – výsledky 6.4.2010
Výsledky z pretekov Beh do vrchu ktoré uzatvárali túto
sezónu nájdete pod týmto

odkazom.
Info – Beh do vrchu 2.4.2010td>
Informácie k zajtrajším pretekom si môžete prečítať v

pokynoch
a doporučeniach, ktoré vydal OV. td>
Beh do vrchu 30.3.2010
Správa od P. Šiarnika: Dnes sa organizačný výbor definitívne
rozhodol o preložení tohoročného Lyžiarskeho behu do vrchu do Jasnej v
Demänovskej Doline. Pretekať sa bude hore zjazdovkou na Brhliská. Štart je
pred hotelom Grand vo výške 1111 m. n m., cieľ na Brhliskách pod Derešmi vo
výške 1442 m. n m. Trať meria cca 2 km. Pretekárom doporučujeme použiť lyže
pre druhý rang pretekov, pretože na trati, ktorá sa denne upravuje sa môžu na
povrchu vyskytnúť drobné kamienky. Všetkých účastníkov prosíme o dodržiavanie
pokynov usporiadateľov, vzhľadom na skutočnosť, že na časti zjazdovky bude
normálna prevádzka. Viac nájdete v

rozpise
pretekov. Ukážky

Foto 1
a

Foto 2
Beh do vrchu 26.3.2010
Preteky sa neuskutočnia 27.3.2010 ale ak to podmienky
dovolia, uskutočnia sa v pôvodnom termíne. O mieste má rozhodnúť OV žačiatkom
budúceho týždňa.
Beh do vrchu 24.3.2010
Správa od P. Šiarnika: Veľké oteplenie, ktoré trvá od
minulého týždňa ohrozuje konanie tradičného Behu do vrchu v Žiarskej doline.
Sneh je na viacerých miestach značne podmočený a čiastočne je trasa pretekov
poprerušovaná úsekmi bez snehu. O situácii vás budeme informovať na tejto
stránke aj iným spôsobom. Do úvahy prichádzajú možnosti o zmene termínu (
27.marec) i miesta ( Jasná-Brhliská alebo Čertovica) pretekov.

Pôvodný
rozpis pretekov.
IV. kolo SP- Martin 14.3.2010
Výsledky z pretekov ktoré sa konali na Martinských holiach,
ako aj

výsledky
z IV. kola SP veteránov máte k nahliadnutiu tu.
Venujte 2% z dane 7.3.2010
Tým dobrodincom ktorí chcú venovať 2% z dane, podpore
bežeckého lyžovania veteránov je na pravej strane odkaz na tlačivo pre
poukázanie 2% z dane s vypísanými údajmi organizácie. Ďakujeme.
IV. kolo SP- Martin 7.3.2010
Usporiadatelia z KBL Martin, Vás pozývajú zmerať si sily v
IV. kole SP veteránov v behu na lyžiach voľnou technikou.

V rozpise
pretekov sa dozviete ďalšie podrobnosti.
Falun 2.3.2010
O výborných výkonoch naších veteránov na 30. MWC vo Falune
Vás budeme informovať neskôr, ale nedá nám nepochváliť sa bronzom, ktorý
vybojoval Milan Chromý v behu na 45 km voľne. Foto vidíte v pravo.
IV. kolo SP- Martin 2.3.2010
Podľa informácií z Martina sa nasledujúci týždeň pripravuje
IV.kolo SP, ktoré poriada KBL Martin. O podrobnostiach budete informovaní
neskôr.
III. kolo SP 11.2.2010
Výborné snehové podmienky pozývajú spolu s usporiadateľmi z
Pezinka, na 20.2.2010 zmerať si sily v klasickej technike v III. kole SP v
behu na lyžiach.

V rozpise
pretekov sa dozviete ďalšie informácie.
II. kolo SP- Jasná 11.2.2010
Vzhľadom na zlé snehové podmienky na Liptove, sa rozhodli
organizátori KBL Jasná že preteky sa 13.2.2010 neuskutočnia. Či sa uskutočnia
v náhradnom termíne nie je ešte známe.
M SR- výsledky 7.2.2010
Výsledky M SR, ako aj 2. a 3. kola SP, ktoré sa vďaka
usporiadateľom z ŠKP Banská Bystrica uskutočnili tento víkend na Králikoch,
máte k dispozícii na týchto linkoch –

klasika
(PDF),

voľne
(PDF).
M SR- Králiky 5.2.2010
Žiaľ nové skutočnosti ohľadom M SR na Králikoch sa mi
nepodarilo zabezpečiť, ale predpokladaný čas štartu našich pretekov je medzi
11:00 a 12:00 hod.
Častá- verejné preteky 5.2.2010
Zatiaľ dobré snehové podmienky na juhu Slovenska sa rozhodli
využiť tradiční usporiadatelia z Častej na usporiadanie verejných pretekov o
ktorých sa viac dozviete v

rozpise
pretekov ( PDF).
M SR 2.2.2010
Domáci vrchol sezóny sa hlási. M SR v oboch spôsoboch sa
uskutočnia cez tento víkend na Králikoch. Informácie si prečítate v rozpise
pretekov. O prípadných zmenách, pokynoch alebo čase štartov budete
informovaní v nasledujúcich dňoch.

Rozpis
pretekov ( PDF).
Bronz na Svetových hrách veteránov 31.1.2010
S potešením Vám môžem oznámiť že vo včerajších pretekoch
štafiet na WWMG v Slovinsku, získalo Slovensko vo vekovej kategórii RM04,
vďaka triu Pavol Šiarnik, Miroslav Račko a Miroslav Hrobák bronzové medaily.
O výsledkoch vo všetkých disciplínach sa môžete dozvedieť na stránke
poriadateľa tohoto podujatia v záložke

results.
Výsledky I. kola SP 26.1.2010
Vďaka poriadateľom z KL Nováky, Vás môžem oboznámiť s
výsledkami I. kola SP veteránov. Aj keď snehu na strednom a východnom
Slovensku je nedostatok, preteky na Skalke sa uskutočnili na výborne
pripravených tratiach, za čo by som chcel za všetkých veteránov poďakovať.
Výsledky všetkých

kategórií.
( PDF).
Zmena miesta pretekov 20.1.2010
Podľa oznámenia organizátora pretekov I. kola SP veteránov
KL Nováky, preteky sa uskutočnia na Skalke podľa pôvodného rozpisu pretekov,
ktorý je uvedený v predošlom článku. Na preteky sa dá prihlásiť aj pred
štartom, ale pre organizátora je samozrejme lepšie keď pošlete prihlášku
skôr. Tešíme sa na stretnutie.
Nováky 18.1.2010
Očakávaný štart tejto sezóny je predo dvermi. Po nie
presvedčivom nástupe zimy sa snáď blýska na lepšie časy a sneženie nám
vylepší doterajšie dojmy o predstave zimy. Prvé kolo SP ktoré je plánované na
23.1.2010 sa uskutoční, miesto ešte do stredy upresnia poriadatelia z Novák.
Viac si prečítate v priloženom

rozpise
pretekov ( PDF).
Falun 8.12.2009
Zima a sneh sa nám približujú veľmi pomaly, ale termín MWC
je už za rohom. Termín prihlášok je síce až 25. januára, ale je potrebné
zabezpečovať dopravu. Týka sa to hlavne tých, ktorí chcú cestovať lietadlom.
Je najvyšší čas aby sa ozvali, kým sú letenky ešte za výhodné ceny, čo je v
súčasnosti niečo nad 100 €. Taktiež ubytovanie je objednané pre 20 ľudí a
zatiaľ mám informáciu o 17 pretekároch, ktorí majú záujem sa pretekov
zúčastniť. V prípade väčšieho počtu je potrebné hľadať ďalšie ubytovanie.
Preto žiadam tých, ktorí majú záujem nech čo najskôr kontaktujú národného
riaditeľa. Informácie nájdu v kontaktoch.
Falun a kalendár pretekov 1.10.2009
Odkaz na oficiálnu stránku 30. ročníka MWC vo Falune nájdete
v bonusoch a odkazoch. Návrh kalendára na sezónu 2009/2010 je pod záložkou
preteky.
Letný beh do vrchu 12.6.2009
Klub bežeckého lyžovania Jasná LM a TJ Družba Smrečany –
Žiar poriadajú dňa 20. júna 2009 0. ročník Behu na Žiarsku chatu. Viac si
prečítate v priloženom

rozpise
pretekov.
Beh do vrchu 31.3.2009
Žiaľ musím nadšencom a vyznávačom bežeckého lyžovania
oznámiť, že 15. ročník lyžiarskych pretekov “ Beh do vrchu “ sa z technických
a bezpečnostných príčin neuskutoční. O spôsobe vyhlásenia SP Vás budeme
informovať na tejto stránke

rozpise
pretekov.
Beh do vrchu 23.3.2009
Informácie o 15. ročníku lyžiarskych pretekov “ Beh do vrchu
“ ktorý sa uskutoční 4.4.2009 si môžete prečítať v priloženom

rozpise
pretekov.
Vyhodnotenie SP 23.3.2009
Poradie v Slovenskom pohári, ktorý bude vyhodnotený na
pretekoch v Žiarskej doline si môžete pozrieť v

tabuľke.
Pripomínam že víťazi SP ktorí obdržia pohár, moholi byť len tí pretekári
ktorí obsolvovali minimálne troje pretekov.
III. a IV. kolo SP- Skalka 5.3.2009
Vďaka usporiadateľom z Kremnice, si môžete prezrieť výsledky
III. a IV. kola Slovenského pohára veteránov

klasický
a

voľný
spôsob.
III. a IV. kolo SP- Skalka 26.2.2009
Uvedené preteky sa uskutočnia tak, ako je to uvedené v
rozpise pretekov v predošlom príspevku. Taktiež uvádzam rozpisy pretekov,
ktoré sa uskutočnia 1.3.2009 v Martine,

Cena Jedľovín
a verejné preteky vo

Važci
.
III. a IV. kolo SP- Skalka 16.2.2009
Dňa 28.2.2009 sa v lyžiarskom stredisku Skalka, uskutočnia
dve kolá Slovenského pohára veteránov v behu na lyžiach. S podrobnosťami sa
oboznámite v rozpise


pretekov.
Majstrovstvá Slovenska- Ban. Bystrica 25.1.2009
Vďaka usporiadateľom z ŠKP Ban. Bystrica, Vás môžem oboznámiť
s


výsledkami
z II. MSR vo voľnej technike.
Majstrovstvá Slovenska- Ban. Bystrica 22.1.2009
Nakoľko snehové podmienky na Králikoch nie sú vyhovujúce,
preteky sa uskutočnia na Skalke. Štart veteránov je plánovaný na 13:00
hod.
Majstrovstvá Slovenska- Ban. Bystrica 21.1.2009
O mieste MSR voľným spôsobom, ktoré sa uskutočnia 24.1.2009
sa vzhľadom na zhoršujúce snehové podmienky, rozhodne zajtrá t.j. vo štvrtok.
Ďalej poriadateľ požaduje, aby všetci pretekári mali lekárske
potvrdenie.
Majstrovstvá Slovenska- Ban. Bystrica 18.1.2009
O MSR voľným spôsobom, ktoré sa uskutočnia 24.1.2009 v
lyžiarskom stredisku Králiky sa dozviete


z rozpisu pretekov.
MWC 2009- Autrans 18.1.2009
Za 11 dní sa záčína 29. MWC, ktorý sa sa uskutoční vo
francúzskom stredisku Autrans. Slovensko bude na tomto podujatí medzi 1167
prihlásenými zastúpené 22 pretekármi. Viacej si o menách prihlásených
prečítate


v prihláške.
Majstrovstvá Slovenska- Štrba 11.1.2009
Chcem sa týmto poďakovať usporiadateľom prvej časti MSR zo
ŠK Štrba, za skvele pripravené a usporiadané preteky. Výsledky z týchto
pretekov si môžete prečítať vo


výsledkovej listine.
Majstrovstvá Slovenska- Štrba 7.1.2009
Ďalšie informácie ohľadom MSR. Predpokladaný čas štartu je
okolo 11:30 hod, prezentácia a platenie štartovného bude v rozhodcovskej veži
športového areálu. Štartovné je 100 Sk alebo 3,32 €, pri platbe € najlepšie
presnú sumu. Prihlášky je najlepšie podať v termíne do 9.1.2009 do 16:00, na
kontakty ktoré sú uvedené v rozpise pretekov, alebo v nevyhnutných prípadoch
aj 10.1.2009 do 10:00 hod v kancelárii pretekov, t.j. rozhodcovská
veža.
Majstrovstvá Slovenska- Štrba 5.1.2009
So želaním úspešného roku 2009, prikladám aj rozpis pretekov
M SR na rok 2009, ktoré usporiada ŠK Štrba 10.1.2009 na Štrbskom Plese. Treba
pripomenúť zmenu v rozpise pretekov a to že sa preteká len 10.1.2009 a to
klasickým spôsobom. O ďalších podrobnostiach budete informovaní po zistení
skutočností tj. približný čas štartu, prihlášky, vyhlásenie výsledkov, atď.
Druhé MSR voľnou technikou poriada ŠKP B. Bystrica 24.1.2009.


Rozpis pretekov.
Memoriál Štefana Peťku 22.12.2008
Informácie o pretekoch ktoré sa uskutočnia 26.12.2008 a sú
vypisané aj kategórie pre veteránov, sa dozviete z


rozpisu pretekov.
45 dní do štartu 15.12.2008
Ako hlási oficiálna
stránka MWC 2009 v Autrans, do zahájenia podujatia nám od dnešného dňa ostáva
už len 45 dní. Čas neuveriteľne rýchlo beží a my sme ešte nemali ani poriadnu
zimu. Viem však, že viacerí z vás, ktorí sa do Autrans pripravujete si ten čas
a ten spôsob tréningu nájdete, aby ste sa aspoň trochu v rámci svojích možností
pripravili. Nie všetci môžu byť majstri, ale aj účasť na tomto podujatí môže
urobiť veľkú radosť. Pokiaľ sa týka platby číslo účtu je na prihláške, ale aj
tak ho uvediem:1670225254/0200 a treba uviesť svoje priezvisko. Platbu vo výške
minimálne 7500 Sk ( ubytovanie a štartovné ) by bolo najlepšie previesť do
Vianoc. Pre tých čo sa ešte nerozhodli, neváhajte!
Prvý sneh 25.11.2008
Tak ho tu už máme. Šoférom pribudli vrásky na čele, ale nám
urobil radosť. Viacerí z nás čo sa chystáte na zimnú sezónu sa už pošťastilo
urobiť prvé kroky na lyžiach a tým zahájiť tohtoročnú zimnú sezónu. Dúfajme
že bieleho čuda bude viac ako minulý rok a tak viacerým z nás ubudne
cestovanie za ním. Tým čo sa chystajú do Autrans na MWC, ale aj tým čo ešte
váhajú s účasťou pribudol vpravo link na ubytovanie, kde si môžete pozrieť
ako vyzerá kuchyňa a obývačka s dvomi rozťahovacími sedačkami, ako aj samotný
penzión. Viac obrázkov žiaľ k dispozícii nie je. Ubytovanie sa nachádza
neďaleko bežeckého štadióna a centra Autrans.
Návrat k McCall 18.10.2008
Čo nevidieť za chvíľu tu máme zimu a dúfajme že nás,
vyznávačov bežeckého lyžovania obdarí aj potrebným snehom, ktorý k svojej
záľube potrebujeme. Zároveň Vás chcem informovať že pre účastnikov 29.
ročníka MWC v Autrans je vybavené ubytovanie pre 26 osôb. Viac informácií
nájdete v záložkách, preteky a prihlášky. Aj keď je ešte na prihlasovanie čas
do 28.12.2008, tí ktorí máte záujem kontaktujte sa s národným riaditeľom. O
zážitkoch z predchádzajúceho MWC v McCall si môžete prečítať v jednom z
príspevkov, ktoré boli uverejnené v


slovenskom týždeníku.
Beh do vrchu- Žiarska dolina 8.4.2008
O výkonoch z verejných
pretekov tradičného podujatia „Beh do vrchu“, ktoré ukončili túto sezónu vo
všetkých kategóriách, nájdete vo

výsledkoch
z pretekov.
Beh do vrchu- Žiarska dolina 24.3.2008
Snehové podmienky na
uskutočnenie SP v Žiarskej doline neboli vyhovujúce, ale rozlúčka so snehom a
ukončenie sezóny na tradičnom podujatí „Beh do vrchu“ ktoré sa uskutoční
5.4.2008 snáď neohrozí nič. O pretekoch sa dozviete z rozpisu

pretekov.
Výsledky MWC McCall 24.3.2008
O výkonoch a umiestnení našich pretekárov v MWC ktorý sa konal
v McCall (USA), sa dozviete


z výsledkov.
Výsledky všetkých kategórií sú umiestnené na stránke organizátora
podujatia. Linka je v pravom rohu.
Slovenský pohár- Žiarska dolina 20.2.2008
Nakoľko snehové
podmienky a pretrvávajúce teplé počasie nie sú vyhovujúce, rozhodli
poriadatelia že preteky sa v plánovanom termíne 23.2.2008 neuskutočnia. O
možnosti uskutočnenia pretekov v náhradnom termíne ktorý by pripadal na druhú
polovicu marca, sa rozhodne až po návrate výpravy z 28. MWC v McCall. Tu bude
medzi 1219 prihlásenými štartovať aj 9 zástupcov Slovenska.
Slovenský pohár- Žiarska dolina 18.2.2008
O konaní alebo nekonaní
pretekov Slovenského pohára, ktorý bol plánovaný na 23.2.2008 sa rozhodne v
stredu ráno.
Majstrovstvá Slovenska- Štrbské Pleso 27.1.2008
Hoci za ťažkých
klimatických podmienok ale predsa sa uskutočnili aj II. MSR volným spôsobom.
Súťažiacim čo sa ich záčastnili patrí veľká vďaka. O výkonoch súťažiacich sa
môžete dozvedieť z

výsledkov.
Majstrovstvá Slovenska- Štrbské Pleso 26.1.2008
Prezentácia na M SR
spôsob volný bude do 10:00 hod v kancelárii pretekov, ktorá je vo veži na
bežeckom štadióne. Štart veteránskych kategórií je 11:30 hod. Štarty by mali
byť po jednotlivých kategóriách, hromadné podľa počtu prihlásených. Výsledky
prvého dňa pretekov ktoré boli klasickou technikou si prečítate po kliknutí na

výsledky.
Majstrovstvá Slovenska- Štrbské Pleso 24.1.2008
Po potvrdení od
usporiadateľov z Hriňovej o konaní M SR na Štrbskom Plese, došlo aj k dohode o
možnosti podania prihlášky v deň preteku do 10:00 hod v kancelárii pretekov,
ktorá bude vo veži na bežeckom štadióne. Nie je zakázané sa prihlásiť aj skôr,
tak ako je to uvedené v rozpise pretekov ktorý je v predošlom článku.
Predpokladaný štart veteránskych kategórií je okolo 12:00 hod. Štarty by mali
byť po jednotlivých kategóriách, hromadné podľa počtu prihlásených.
Majstrovstvá Slovenska- Hriňová 22.1.2008
Nakoľko snehové podmienky v mieste plánovaného uskutočnenia
pretekov v Látkach sú nevyhovujúce, prekladajú sa tieto preteky na Štrbské
Pleso. O pretekoch sa dozviete z pôvodného rozpisu


pretekov.
O zmenách v prihlasovaní, prezentácii, približných časoch štartov atď., Vás
budeme informovať keď budú k dispozícii novšie informácie.
Slovenský pohár- Častá 13.1.2008
O výkonoch a umiestnení pretekárov v pretekoch Slovenského
pohára, ktorých poriadateľom bol KST Častá sa dozviete


z výsledkov.
Preteky sa uskutočnili 12.1.2008 na Pezinskej Babe za výborných snehových
podmienok a výborne pripravených tratiach za čo patrí poriadateľom veľká
vďaka.
Slovenský pohár- Častá 9.1.2008
Podľa informácií od usporiadateľov, preteky sa uskutočnia na
Pezinskej Babe kde je zatiaľ dostatok snehu a mal by zostať aj pri prípadnom
oteplení. Dopravu na štart zabezpečuje organizátor pretekov autobusom.
Organizátor upozorňuje že bude problém sa tam dostať vlastným autom, pre
predpokladaný nápor zjazdárov. Odchod je o 9:00 od benzínovej pumpy. Program
po pretekoch bude ako vždy v Častej. V prípade ďaľších informácií kontaktujte
organizátorov pretekov, ktorí sú uvedený v rozpise pretekov v predošlom
príspevku.
Slovenský pohár- Častá 5.1.2008
S prianím prežitia roku 2008 v zdraví a spokojnosti,
pripájam aj rozpis pretekov SP v Častej, ktoré sa majú uskutočniť 12.1.2008.
Informácie sú v


rozpise pretekov.
Memoriál Štefana Peťku 17.12.2007
Informácie o pretekoch ktoré sa uskutočnia 26.12.2007 a sú
vypisané aj kategórie pre veteránov, sa dozviete z


rozpisu pretekov.
Prihlášky MWC McCall 14.10.2007
Hoci je do uzavretia oficiálnych prihlášok ešte dosť času
(4.2.2008), je potrebné sa do konca októbra skontaktovať prostredníctvom e-
mailu, alebo na mobil (v kontaktoch) nakoľko treba požiadať organizátorov o
pozvanie, ktoré je potrebné na vybavenie víz. Taktiež nám treba objednať
letenky pokiaľ sú ešte nižšie ceny. O záujemcoch, ktorí s nami už boli na
niektorom podujatí prehľad máme, jedná sa hlavne o nových záujemcov pre štart
na 28. MWC v McCall.
Kalendár súťaží a prihlášky 5.10.2007
V záložkách preteky a prihlášky boli doplnené informácie o
pretekoch v sezóne 2007/08.
Návrat k Rovaniemi 5.10.2007
Aj keď s oneskorením, môžete si prečítať článok o zážitkoch
Jožka Šteca z Rovaniemi, ktorý bol uverejnený


v tlači
Beh do vrchu- Žiarska dolina 2.4.2007
O výkonoch a umiestnení pretekárov z tradičných pretekov na
záver sezóny sa dozviete


z výsledkov.
Beh do vrchu- Žiarska dolina 25.3.2007
O podrobnostiach pretekov Behu do vrchu v Žiarskej doline sa
dozviete z


rozpisu pretekov.
Výsledky MWC 2007- Rovaniemi 25.3.2007
O výsledkoch našich pretekárov na 27. MWC v Rovaniemi, máte
možnosť dozvedieť sa v záložke výsledky.
Slovenský pohár- Jasná 14.3.2007
Ako oznámili usporiadatelia posledného kola SP v Jasnej,
preteky sa z dôvodov nepriaznivých snehových podmienok neuskutočnia.
II. Majstrovstvá Slovenska- výsledky 24.2.2007
O poradí pretekárov v II. M SR veteránov behu na lyžiach,
ktoré usporiadal Klub bežeckého lyžovania Martin 24.2.2007 sa dozviete vo

výsledkoch (PDF)
z týchto pretekov.
Majstrovstvá Slovenska- Martin 19.2.2007
24.2.2007 usporiadajú organizátori z Klubu bežeckého
lyžovania Martin, II. M SR v behu na lyžiach veteránov volnou technikou. Viac
informácií v

rozpise pretekov.
Ďalej chcem oznámiť že preteky ktoré sa mali uskutočniť 25.2.2007 v Lome,
sa z technických príčin neuskutočnia. Taktiež preteky Biela stopa SNP v
Banskej Bystrici, ktorá sa má uskutočniť 3.3.2007 a mala byť pretekom M SR,
nemôže sa vyhodnocovať ako pretek M SR, lebo podľa pravidiel MWA sa počas
konanania MWC v Rovaniemi nemôžu konať oficiálne preteky usporiadané pre
veteránov. Ak sa neviete dostať k informáciám o BS SNP, vpravo v „Bonusoch a
odkazoch“ je linka na rozpis pretekov.
Slovenský pohár- výsledky 18.2.2007
O výkonoch pretekárov v II.pretekoch SP veteránov behu na
lyžiach, ktoré usporiadalo ŠKP Banská Bystrica na Šachtičke 18.2.2007 sa
dozviete vo

výsledkoch (PDF)
z týchto pretekov.
Verejné preteky- Kremnica 30.1.2007
3.2.2007 usporiadajú organizátori z Kremnice verejné preteky
v behu na lyžiach aj pre veteránov. Viac informácií v

rozpise pretekov.
Biela stopa SNP 30.1.2007
Ako oznámili usporiadatelia Bielej stopy SNP z Banskej
Bystrice, ktoré mali byť aj M SR veteránov v behu na lyžiach preteky sa
prekladajú.

Viac z archívu správ SITA.
Majstrovstvá Slovenska- výsledky 28.1.2007
28.1.2007 sa uskutočnili M SR v behu na lyžiach veteránov.
Žiaľ účasť a počasie neboli dobré, ale štartujúci boli spokojní že mohli
predviesť svoju formu, aj keď podmienky na prípravu na snehu boli zatiaľ
nedostatočné.

Výsledky (PDF).
Majstrovstvá Slovenska 25.1.2007
Nakoľko plánované preteky Slovenského pohára sa
neuskutočnia, rozhodli sa usporiadatelia z ŠKP Štrbské Pleso, že zrušené
preteky M SR z minulého týždňa sa uskutočnia 28.1.2007.

Rozpis pretekov.
Slovenský pohár- Častá 25.1.2007
Žial musím oznámiť, že ani nadšenie usporiadateľov
nezvíťazilo nad počasím. Včerajšie oteplenie a následné ochladenie,
neumožňuje uskutočniť preteky ani na Pezinskej Babe, s ktorou usporiadateľia
ešte v utorok počítali ako s miestom usporiadania pretekov.
Slovenský pohár- Častá 24.1.2007
Po kozultácii s poriadateľmi pretekov v Častej je veľká
pravdepodobnosť, že sa preteky Slovenského pohára uskutočnia. Podľa vývoja
počasia by malo padnúť rozhodnutie vo štvrtok. Takže po obdržaní nových
informácií od usporiadateľov, či áno a kde, Vás budeme informovať na tejto
stránke.

Rozpis pretekov.
Majstrovstvá Slovenska zrušené 18.1.2007
Dnes rozhodli usporiadatelia M SR veteránov v behu na
lyžiach, že sobotňajšie preteky nebudú. Predpoveď počasia na tieto dva dni je
zlá a týmto rozhodnutím nechcú riskovať prípadné úrazy. Snehová situácia však
v súčastnosti umožňuje prípadný obmedzený tréning na Štrbskom Plese.
Majstrovstvá Slovenska 16.1.2007
Nakoľko snehová situácia a predpoveď počasia nie je k
lyžiarom naklonená priaznivo, o osude majstrovstiev Slovenska veteránov v
behu na lyžiach, ktoré sa majú uskutočniť 20.1.2007 na Štrbskom Plese sa
rozhodne vo štvrtok 18.1.2007.
Nové informácie 17.12.2006
Tý čo na túto stránku chodíte častejšie ste určite
spozorovali zmeny. Na pravej strane pod bonusmi a odkazmi pribudli odkazy na
stránku Slovenského lyžiarskeho zväzu ako aj na stránku ubytovania počas MWC
v Rovaniemi. Tu máme zaistených a zálohove zaplatených 14 postelí. Cena
ubytovania na 9 nocí bude stáť jednu osobu 160 euro. Taktiež v záložke
preteky je oficiálny kalendár súťaží pre veteránov. Musíme iba dúfať a veriť
Ježiškovi že nám na Slovensko pošle nejaký sneh a môže to byť aj skôr ako na
Štedrý večer.
Kalendár súťaží a prihlášky 29.8.2006
V záložkách preteky a prihlášky boli doplnené informácie o
pretekoch v sezóne 2006/07. Kalendár je však ešte neoficiálny.
Kalendár a ponuka kolieskových lyží 15.8.2006
Po dlhšej odmlke Vám môžem podať nové informácie. Pripravuje
sa kalendár pretekov na sezónu 2006/07. Máme úmysel aby sa oficiálne pod
záštitou SLZ konalo 6 pretekov, z ktorých by boli tri preteky M SR a tri
pohárové preteky. Po prejednaní podrobností budete informovaní v záložke
preteky.

Taktiež sú v ponuke kolieskové lyže o ktorých môžete dostať

viac
informácií v doc (183 kb)

Fotogaléria 5.4.2006
V záložke fotogalérie si môžete pozriet niekoľko fotografií
z Brussonu 2006.
Výsledky pretekov- Beh do vrchu 3.4.2006
Príhovor riaditeľa pretekov a výsledky pretekov „Beh do
vrchu“, si možete prezrieť alebo stiahnuť v súbore

PDF
(72kb), alebo v záložke výsledky.
Rozpis pretekov 23.3.2006
Rozpis preložených pretekov „Beh do vrchu“, ktoré usporiada
Klub bežeckého lyžovania Jasná 1.4.2006, a budú posledné v tejto sezóne, si
možete prezrieť alebo stiahnuť v súbore

PDF
(80 kb).
Výsledky z MWC 6.3.2006
Výsledky našich pretekárov zo “ Svetového pohára veteránov“
v Brussone, konaných 3.2.- 11.2.2006 , sú k nahliadnutiu v súbore

PDF
(32 kb), alebo v sekcii výsledky.
Výsledky MSR 29.1.2006
Výsledky Majstrovstiev Slovenskej republiky, konaných
28.1.2006 v Častej, sú k nahliadnutiu v súbore

PDF
(48 kb), alebo v sekcii výsledky.
Rozpis pretekov 17.1.2006
Rozpis pretekov Cena Jedľovín, ktoré usporiada Klub
bežeckého lyžovania Martin 4.2.2006, si možete prezrieť alebo stiahnuť v
súbore

PDF
(32 kb).
Rozpis pretekov 15.1.2006
Rozpis Majstrovstiev SR konaných 28.1.2006 v Častej, si
možete prezrieť alebo stiahnuť v súbore

PDF
(28 kb).
Prihlášky 9.1.2006
Ukončená možnosť podávania prihlášok na 26. Svetový pohár
veteránov (MWC) v Brussone. 18 záujemcov využilo možnosť zmerať si sily so
svojimi vrstovníkmi v lyžiarskych stopách na MWC. Slovensko budú zastupovať
medzi 1114 účastníkmi títo pretekári. Súbor

PDF
(32 kb).
Sfunkčnená fotogaléria 2.1.2006
Počas vianočných sviatkov sme popracovali na fotogalérii.
Záujemcovia si môžu prezrieť niekoľko fotografií z pretekov v Seefelde a
Lillehammeri.
Kalendár pretekov 2.1.2006
Kalendár pretekov bol doplnený o preteky „Pohára lyžiarskeho
zväzu Liptova“
Začiatok novej komunikácie 20.11.2005
Nastal ten čas keď aj my veteráni musíme začať komunikovať a
informovať sa modernejšími spôsobmi. A tak, keď nám už niekde napadol aj prvý
sneh prichádza táto stránka, ktorá by mala zlepšiť vašu informovanosť. Dúfam
že nám to pomôže, a taktiež vy pomôžete pri jej tvorbe. Nie je ešte celkom
dotiahnutá do konca ( fotogaléria a angl. verzia), ale verím že v najbližšej
budúcnosti sa tak stane.