Novinky z príprav v  súčasnej situácii. List od riaditeľa pretekov Norberta Meiera:

Ahoj všetci:

V prvom rade dúfame, že vy a Vaše rodiny sú v bezpečí a  zdravé. Žijeme v bezprecedentnom čase s mnohými výzvami a chceli by sme sa s nimi podeliť, čo robíme v rámci prípravy na MWC 2021. V diskusii s Johnom Downingom a Bruce LeGrowom sme vytvorili plán pre prípravu nášho podujatia na nasledujúcich 10 mesiacov. Chceme definovať faktory, ktoré ovplyvnia to, ako sa na vás pripravíme na budúci marec, a že tieto faktory sú mimo našu kontrolu. Dva hlavné problémy sú:

– Schopnosť cestovať do zahraničia bez karantény alebo rozšírenej izolácie: toto obmedzenie musí byť odstránené najneskôr v tomto roku a včas, aby si  účastníci mohli byť istí že ich cesta súťažiť v Canmore bude možná.

– Obmedzenie zhromažďovania 1 000 a viac osôb sa musí odstrániť, aby sme my mohli urobiť vhodné plány s naším mestom, Severským centrom v Canmore a našimi dodávateľmi.

Chceme, aby ste vedeli, že sledujeme globálny a regionálny vývoj a plánujeme podľa toho. Kým nie je správny čas, nebudeme aktívne propagovať účasť na MWC 2021. Vzhľadom na tragédiu, ktorá zasiahla toľko komunít a krajín, by to bolo nezodpovedné pre začatie propagácie medzinárodného lyžiarskeho podujatia. Je dôležité, aby OC a WMA boli  na rovnakej vlnovej dĺžke pri prognóze uskutočnenia našich pretekov a načasovanie rozhodnutí. Už sme mali dve veľmi dobré stretnutia s prezidentom WMA Johnom a NR CAN Bruceom a cítime, že sme jedným tímom – OC a WMA – na prevedenie skvelých súťaží, ktoré budú bezpečné. Počas nasledujúcich mesiacov budeme naďalej v kontakte a zabezpečovať, aby WMA aj OC boli spokojní s tým, ako prebieha príprava.

Naša webová stránka je teraz aktualizovaná tak, aby obsahovala program pretekov a informácie o hoteloch, ktoré sme poskytli minulý september. Keď sa hotely Canmore opäť otvoria, budeme s nimi v kontakte. Najaktuálnejšie informácie a popisy izieb nájdete aj na našich webových stránkach. Kľúčom k ďalšiemu pokračovaniu podujatia je, aby úradníci verejného zdravotníctva uvoľňovali miestne obmedzenia, ktoré sú v súčasnosti zavedené. Načasovanie zrušenia týchto obmedzení je rozhodujúce pre náš úspech. Naďalej sa domnievame, že Majstrovstvá sveta Masters 2021 v Canmore sú „pripravené“. Všetko naše plánovanie  je nastavené tak, aby sa to stalo. Nepracujeme však vo vákuu a sme pozorní na všetky dôležité udalosti. Táto správa je určená všetkým veteránskym lyžiarom v ich krajinách. Pomôžte nám, prosím, dajte nám vedieť, ako sa veci vo vašej krajine v reakcii na vyššie uvedené otázky a akékoľvek ďalšie pripomienky, ktoré by ste s nami chceli zdieľať.

Ďakujem!

Norbert Meier

 

Oficiálna stránka Canmore