Prevzaté zo stránky MWA

Po tom, čo musel byť kvôli pandémii zrušený posledný Majstrovský svetový pohár v Európe, plánovaný na rok 2020 v Cogne, Svetová asociácia bežeckého lyžovania Masters je veľmi spokojná, nielen s tým že sa SC Monte Kaolino Hirschau rozhodlo zorganizovať 41. ročník Svetového pohára Masters, ale aj to, že MWC sa uskutoční v rakúskom Seefelde. Tirolská mekka bežeckého lyžovania ponúka množstvo trás, pri ktorých sa rozbúši srdce každého bežkára.

Bavorský lyžiarsky klub Monte Kaolino Hirschau už v roku 2003 úspešne zorganizoval Svetový pohár Masters v Seefelde pod vedením Thomasa Heckmanna ako prezidenta OV s 1070 účastníkmi.  Ale už v roku 1987 sa na prvom MWC v Seefelde stretlo ohromných 1480 bežkárov. Toto číslo predstavuje absolútny rekord v počte účastníkov v histórii Masters. Od začiatku hnutia Masters je Seefeld jediným miestom na svete, kde sa trikrát konal Svetový pohár Masters.

Ako patrón sa predstaví  bývalý bežec na lyžiach svetového formátu Tobias Angerer. Sympatický Bavorák dokázal získať veľa víťazstiev a zbierať medaily. Dvakrát vyhral celkovo Svetový pohár, získal 4 medaily na OH a 7 na majstrovstvách sveta a 1 krát vyhral Tour de Ski.

Trate a štadión na úpätí olympijského skokanského mostíka Toniho Seelosa sú už v perfektnom stave, prípravy a organizačné opatrenia tiež idú podľa plánu.

Otváracím ceremoniálom 18. marca sa začína týždňový Masters týždeň. Súťaže na stredné a krátke trate sa uskutočnia 19. a 20. marca, dopoludnia a popoludní. 22. marca sú na programe súťaže štafiet a dve na dlhé trate súťaže 23. a 24. marca podujatie uzavrú. 24. marca sa všetci športovci stretávajú na záverečnom ceremoniáli s banketom a hudobnou zábavou.

Koncom januára sa uskutočnil prvý veľký brífing všetkých pomocníkov v jednotlivých oblastiach zodpovednosti. Pri príležitosti tejto informačnej akcie boli všetci pomocníci, ktorí pochádzajú takmer výlučne z Hirschau, vybavení jednotným odevom.

V tomto momente sa zaregistrovali súťažiaci z 22 krajín vrátane 4 Japoncov ako novinky.

Uzávierka registrácie na preteky, ktoré sa konajú klasickou aj voľnou technikou v 13 vekových skupinách (od 30 rokov v päťročných kategóriách), je 26. februára.

Hlásenia sa musia podávať online na www.datasport.com. Ubytovanie je stále možné rezervovať v Seefelde aj v blízkom okolí.

Veteráni sa tešia do Seefeldu!