Tak ako to býva po každej sezóne, pred začiatkom prípravnej sezóny, prichádzajú zmeny v národných reprezentáciách. Chcel by som Vás oboznámiť s dvomi.

  • U poľskej reprezentácie žien začína svoju ďalšiu trénerskú etapu Martin Bajčičák. S mladými perspektívnymi poľskými kobietami napr. Izabela Marcizs 2 x striebro a 1 x bronz z posledných MS juniorov 2020, Monika Skinder a ďalšie. Verme,  že sa pokúsi nadviazať na výsledky Justyny Kowalczyk. Preberá funkciu po veľmi úspešnom Aleksanderovi Wierietielnom, staviteľovi úspechov Justyny. Asistentkou ostáva Justyna Kowalczyk. Bajčo, držíme prsty.
  • Astrid Uhrenholdt Jacobsen umiestňuje bežky na poličku. Po posledným pretekoch v Hollmenkolene nastúpila na lekársku prax do nemocnice v Bærume. Práca v nemocnici, počas korónovej krízy sa nakoniec stala katalyzátorom rozhodnutia.  Pred ďalším pokračovaním v kariere dala  Astrid Jacobsenová prednosť žačleneniu do normálneho života. Počas svojej kariery študovala medicínu.  A tak v stredu oznámila, že odkladá bežky na „ klinec“. Astrid vstúpila do Svetového pohára v roku 2005. V roku 2008 bola v celkovom poradí na 2. mieste, 2014 na 3. mieste, a tento rok ukončila na výbornom 4. mieste. Taktiež 6 x stála na najvyššom stupni v pretekoch WC a 56 krát na stupňoch pre víťazov. Z OH má jednu zlatú medailu zo štafety na posledných OH. Z MS má 3 zlaté, prvý krát vyhrala šprint v roku 2007 (Sapporo), 2 strieborné a 5 bronzových medailí.